شهید فهمیده همچنان در کتابهای درسی می ماند

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی آموزش‌وپرورش گفت:‌ شهید فهمیده همچنان در کتاب‌های درسی وجود دارد و در فارسی سوم دبستان به زندگی این شهید اشاره شده است.

محمود امانی طهرانی با اشاره به اینکه درس شهید فهمیده همچنان در کتاب درسی دانش‌آموزان وجود دارد، اظهار کرد: در درس فداکاران کتاب فارسی پایه سوم دبستان شهید فهمیده و جمله تاریخی امام خمینی (ره) راجع به وی موجود است.

وی افزود: درس پانزدهم کتاب هدیه‌های آسمان پایه ششم در سال تحصیلی جدید تغییر کرده است و درس «رهبران کوچک» حذف و به جای آن «سرزمین‌های همیشه سبز» لحاظ شده است و در حقیقت همان هدف قبل با متن جدید آمده است.

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ نام شهید فهمیده همچنان در درس «سرزمین‌های همیشه سبز» وجود دارد و در یک فعالیت از دانش‌آموزان خواسته شده است تا شهید فهمیده را با شهید عاشورا حضرت قاسم (ع) مقایسه کنند.

امانی طهرانی مطرح کرد:‌ تنها اتفاق این است که جمله‌ مربوط به«شهید فهمیده» که قبلاً در کتاب پایه سوم دبستان آمده بود به اعتبار اینکه این جمله تکراری است و دانش‌آموز همانند آن را در پایه سوم خوانده است، حذف شد.

وی گفت:‌ درس «سرزمین‌های همیشه سبز» نسبت به سال قبل قویتر شده و تعداد صفحات آن از 6 به 8 صفحه افزایش یافته است و مفاهیم و ارزش‌های انقلابی از واقعه 17 شهریور سال 57 آغاز و دفاع مقدس را نیز به شکل برجسته بیان کرده همچنین موضوع پادگان دوکوهه و نقش این پادگان در تقسیم نیروهای ایران در دوران دفاع مقدس در جنوب کشور ذکر شده است.

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تعداد فعالیت‌های درس جدید از 5 به 8 فعالیت افزایش یافته است، ادامه داد: از نگاه ما تغییری که در کتاب پایه ششم انجام شده کاملاً در راستای حمایت و تقویت ارزش‌های دفاع مقدس است و به موضوع تکریم شهدا، دیدار با خانواده شهدا و نقش رهبری در این رابطه اشاره شده است که در درس قبلی نبود.

امانی طهرانی افزود: فضای ایجاد شده در رابطه با حذف درس شهید فهمیده به گونه‌ای است که ناشی از ناآگاهی و بررسی سطحی موضوع است و اگر فردی در این رابطه دغدغه دارد نباید با ناآگاهی باعث شود خانواده‌ها احساس کنند ارزش‌های دفاع مقدس در حال کمرنگ شدن است.

وی با اشاره به طراحی درس 13 ساله‌‌ها در پایه هفتم گفت:‌ این درس با هدف هویت سازی دانش‌آموزان و برجسته کردن شهدای نوجوان در کتاب پایه هفتم طراحی خواهد.

خبرگزاری تسنیم

کلید واژه ها

کتاب درسی

آموزش پرورش

پست قبلی

شناخت ویژگی های دانش آموزان، هماهنگی خانه و مدرسه

پست بعدی

ایجاد تشکل دانش آموزی نوجوان سالم در مناطق شهر تهران

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.