تکنیک های ویژه خلاقیت

در این جلسه تکنیک های ویژه خلاقیت را با هم  تمرین کنیم با مداد آنلاین همراه باشید .

تکنیک های خلق پذیرندگی

و شنونده بودن ( تیز حس بودن )

پذیرنده بودن ، به معنی پذیرنده بودن مردم نیز می باشد . نسبت به نظرات ، احتیاجات ، احساسات و حتی اشتباهات شان . پذیرنده بودن درست مانند بخشنده و صبور بودن است . پذیرندگی یعنی به حرف دیگران گوش دهیم و سعی کنیم مشکلات شان را ، آرزو ها و رویاهای شان را بفهمیم . گشوده و پذیرنده بودن یعنی انسان بودن . یعنی دیگران را در برابر انسانیت خود یکسان بدانید .

پذیرنده باشید ( نسبت به چیزهای جدید گشوده و مشتاق باشید. ) چنین نگرشی به زندگی ، نه تنها شما را در خلاقتر بودن کمک می کند ، بلکه کمک می کند تا ایده های شما به صورت پرتو مثبتی متجلی شوند .
ایده های شما دیگران را کمک می کنند ، و یا نیاز های دیگران را در نظر خواهند گرفت .
پذیرنده بودن یعنی به مردم بهای فوق العاده دادن ، آنها بیش از آنچه می پندارید با ارزشند . هنر شنیدن موثر ، به ظاهر به ارتباطات کلامی را نیز در بر می گیرد . بنابراین قبل از کلمات ، باید بیاموزیم که به تن و آهستگی و بلندی ، زیری و بمی صدا نیر گوش دهیم  ( اشارات فرازبانی )
این مشخصات در صبحت کرن ، گویاتر از خود کلمات صبحت می کنند .

گوش دادن ساحلی :

گوش دادن ساحلی تمرینی است برای تقویت قابلیت شنیداری شما ، در زمان هایی که حوصله تان سر می رود و کاری برای انجام دادن ندارید . ما وقتی در کنار دریا دراز می کشیم ، معمولا به صحبت های اطرافیان مان گوش می دهیم . حال تمرین شما این است که دورترین شخصی که صدایش به شما می رسد را به جای افراد دور و برتان انخاب کنید ؛ گوش های تان را تنظیم کنید و سعی کنید بفهمید او چه می گوید . این تمرین قابلیت فیزیکی شما را برای شنیدن و قابلیت ذهنی تان را برای تشخیص دادن بالا می برد .

کم کردن صدای تلویزیون :

کم کردن صدای تلویزیون ( یا رادیو ) ، یک تکنیک خوب دیگر است . صدای رادیو یا تلویزیون را تا حد ممکن ، یعنی جایی که هنوز قادر به شنیدن آن باشید ، کم کنید . به صداها دقت کنید ، تلاش کنید بشنوید چه می گویند . در دنیای امروز ، امکان واضح شنیدن خیلی لذت بخش می باشد ولی ما را به شنوندگان تنبل تبدیل کرده است . با کم کردن صدای تلویزیون یا بهم زدن تنظیم موج رادیو که وضوح صدایش از بین برود ، و سپس گوش دادن به آن ، می توانیم بیاموزیم چگونه شنوندگانی بهتر شویم .

همهمه نخبگان :

این تمرین نیاز به یک گروه ماننده دانش آموزان یک کلاس یا شرکت کنندگان یک سمینار یا افرادی در محل کار دارد . ابتدا گروه را به دو گروه مساوی تقسیم کنید . افراد هر گروه باید یک یار در گروه مقابل انتخاب کنند . یک گروه را در یک سمت اتاق بنشانید و گروه دیگر را در سمت دیگر اتاق . از اعضای یک گروه بخواهید تا اعداد و حروف را ( بطور نا مرتب و تصادفی ) و با صدای بلند برای یارشان در گروه دیگر بخوانند . یار هر کس باید پیغامی که می شنود را سریع یادداشت کند . صدایی که از صحبت همزمان این افراد با یارشان در گروه مقابل بلند می شود ، اجازه نمی دهد اطلاعات درست و لازم به گوش طرف مقابل برسد . برای از بین بردن این همهمه ، مغز باید تمام صداعا را غیر از صدای یارش در گروه مقابل پایین بیاورد . این تمرین جالبی است که ذهن را برای تمرکز و شنیدن بهتر پرورش می دهد .

خلاقیت ارتباطی :

اصلی ترین قانون ارتباطات خلاق این است که عبارات منفی را حذف کنیم ، یا به حداقل برسانیم . شما باید در فعالیتهای تان از عبارات مثبت و تقویت کننده استفاده کنید . عبارتی از قبیل : "آفرین!" ، "خوب انجامش دادی!" " کارت عالی بود!" ، "ما واقعا شانس آوردیم که تو را در تیم داریم!" ، "باید هیجان انگیز باشد که آنقدر خلاقی!" .
با پیش گرفتن این قواعد ساده در ارتباطات کلامی ، شما می توانید روابط بسیار بهتری با اطرافیان تان برقرار کنید .

حرف آخر :

ممکن است متناقض به نظر برسد ، اما همه چیزهایی که شما در اطراف تان می بینید ​( دنیای مادی ) می گذرد و روزی تمام می شود . تنها چیز واقعی که ما داریم ، رویاهای مان هستند که به واقعیاتی جدید تبدیل خواهند شد : آنها در کنش ها و آفریده های آینده مان زنده خواهند ماند ، و افرادی که به آنها می رسند برای همیشه زنده خواهند ماند .

کلید واژه ها

خلاقیت

ابتکار و نوآوری

تفکر خلاق

افراد خلاق

پست قبلی

دستگاه های بخور را در زمان آلودگی هوا استفاده نکنید

پست بعدی

كسب عنوان قهرمانی دانش آموزان رزمی کار شهرستان جناح

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.