امتحان تعیین رشته تحصیلی شهریورماه برگزار می شود

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش گفت: دانش آموزانی که متقاضی شرکت در امتحان تعیین رشته تحصیلی هستند باید به کمیته هدایت تحصیلی مناطق آموزش وپرورش مراجعه و فرم درخواست مربوطه را تکمیل کنند، این امتحان شهریور ماه برگزار می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مسعود شکوهی در خصوص امتحان تعیین رشته تحصیلی اظهارکرد: دانش آموزانی که متقاضی ورود به رشته های زیرمجموعه شاخه نظری هستند اما موفق به کسب حدنصاب نمره نشده اند می توانند در امتحان تعیین رشته که شهریور ماه برگزار می شود، حضور یابند.
وی افزود: دانش آموزانی که متقاضی شرکت در امتحان تعیین رشته تحصیلی هستند باید به کمیته هدایت تحصیلی مناطق آموزش و پرورش منطقه زندگی خود مراجعه و فرم درخواست مربوطه را تکمیل کنند، این امتحان شهریور ماه برگزار می شود و در صورت حدنصاب نمره لازم، دانش آموزان می توانند در رشته مورد تقاضای خود ثبت نام کنند.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه برگزاری آزمون تعیین رشته تحصیلی بر عهده مناطق آموزش وپرورش است، گفت: برای ورود به رشته تجربی، دانش آموز باید در درس علوم حداقل نمره 14 و در درس ریاضی حداقل نمره 13 و در رشته ریاضی باید در درس ریاضی حداقل نمره 14 و در علوم حداقل نمره 13 دریافت کند.
وی ادامه داد: همچنین برای رشته علوم انسانی نیز دانش آموزان باید در دروس ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی و عربی حداقل نمرات14، 13 و 12 را کسب کند.
شکوهی با اشاره به اینکه دانش آموزان براساس نمرات نوبت دوم پایه های هفتم، هشتم و نهم، درهر منطقه رتبه بندی شدند، عنوان کرد: عملکرد هر دانش آموز در مقایسه با دیگر دانش آموزان هر منطقه ارزیابی شد و با توجه به ظرفیت های هر منطقه آنها به گرو های الف،ب، ج و د تقسیم شدند که اولویت ثبت نام در هر رشته با گروه الف است.
وی تصریح کرد: امسال براساس حداکثر ظرفیت در هر منطقه و با هماهنگی مناطق آموزش و پرورش ظرفیت ها را به تصویب شورای هدایت تحصیلی رساندیم و تمام مناطق حداکثر ظرفیت ها را براساس تقاضا ایجاد کردند ضمن اینکه امسال با آمادگی بهتر و کسب تجربه از سال گذشته کار هدایت تحصیلی انجام شد و با مشکل خاص و حادی مواجه نبودیم.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه هر منطقه با توجه به تعداد دانش آموزان به مدت 10 روز برای ثبت نام هر گروه فرصت داشت، افزود: برای دانش آموزانی نیز که حدنصاب نمره را نیاورده اند با برگزاری امتحان تعیین رشته در شهریور ماه کار ثبت نام را خواهیم داشت.
شکوهی بیان کرد: امسال عملکرد تحصیلی را از بررسی های مشاوره ای جدا کردیم و اگر دانش آموزی بررسی های مشاوره ای را نمی پذیرفت براساس عملکرد تحصیلی در پایه های هفتم، هشتم و نهم رتبه بندی شده و می توانست به ترتیب اولویت برای ثبت نام اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه در رشته تجربی درخواست دانش آموزان زیاد است، افزود: در رشته تجربی برای ثبت نام دانش آموزان محدودیت هایی داریم چرا که حجم درخواست برای ورود به این رشته بالاست.

کلید واژه ها

تحصیلی

انتخاب رشته

هدایت تحصیلی

دانش آموز

آموزش پرورش

نویسنده:

هادی سلیمانی راد

امتحان-تعیین-رشته-تحصیلی-شهریورماه-برگزار-می-شود
پست قبلی

من از آمپول می ترسم

پست بعدی

دلایل گرسنگی دائمی چیست ؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.