باغ‌ موزه مینیاتور تهران

باغ موزه مینیاتور تهران اولین موزه مینیاتوری کشور است که در سال ۱۳۹۲ توسط آقای قالیباف افتتاح شده است و محیطی بسیار دلنشین دارد.

یکی از جاذبه‌های گردشگری نسبتا جدید در تهران است که متاسفانه به دلیل تبلیغات کم و نامناسب، کمتر شهروندی در پایتخت حتی اسم آن را شنیده است. فضای این باغ‌موزه تلفیقی از معماری مدرن و باغ‌سازی سنتی پارسی است.
هر کس نام آن را می شنود فکر می کند که آثار مینایتور یا نگارگری در آنجاست ولی این باغ موزه بسیار زیبا نمایش ماکت‌های مینیاتوری ( کوچک )  آثار میراث جهانی ایران که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند، ساخته شده است.

باغ‌موزه مینیاتور تهران

در محیط کاخ ، ماکت‌هایی بسیار زیبا از این آثار باستانی که با جزییات بسیار خوبی ساخته شده‌اند وجود دارد. ماکت‌های به نمایش درآمده شامل تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش‌جهان اصفهان، پاسارگاد، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کلیساهای ارامنه، کوه و کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، بازار تبریز، آبشارهای شوشتر و گنبد قابوس در مقیاس یک بیست و پنجم هستند.

باغ‌موزه مینیاتور تهران-مقبره کوروش

اگر فرصت و هزینه سفر کردن به دور کشور عزیزمان ایران را ندارید تا از آثار باستانی دیدنی آن دیدن کنید، باغ‌موزه مینیاتور تهران جای شماست تا با دیدن آن سفری کوتاه به سراسر کشورمان داشته باشید.

باغ‌موزه مینیاتور تهران

در دو طرف معابر بوستان از گونه‌های لیکوستروم پیوندی و مورد پیوندی استفاده شده که فرم درختی دارد، حدود 70 درصد گیاهان استفاده شده همیشه سبز و30 درصد آنها خزان‌پذیر هستند.چنار، ماگنولیای سبز، بلوط خزان شونده، میخک هندی ابلق، افرای چینی، مورد پیوندی، گوجه گل، سنجد همیشه سبز، یاس هلندی (لیکوستروم پیوندی)، ژینکگو، سدروس،کاج موگو از دیگر گونه های گیاهی باغ مینیاتوری است.
باغ‌موزه مینیاتور تهران

 باغ‌موزه مینیاتور تهران

باغ مینیاتوری در خیابان جانبازان غربی- نبش بزرگراه امام علی (ع) واقع شده و ورودی پیاده در باغ مینیاتوری جنب بوستان تمدن(گلبرگ) قرار دارد.

کلید واژه ها

کجا بریم

تهران

پارک

گردشگری

موزه

اردو

نویسنده:

مریم برزویی

پست قبلی

عیش و رزق در هوش اقتصادی 4

پست بعدی

معرفی سایت بلاگفا

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.