معرفی سایت آپارات

هدف از برپایی سایت آپارات APARAT پاسخگویی به نیاز اشتراک گذاری ویدئو کاربران ایرانی در محیطی سالم می باشد.

در تاریخ 24 فروردین 1381 بود که برای اولین بار دامنه آپارات بر روی بستر وب پدید آمد با عنوان این دامنه فروشی است. اطلاعاتی هم اکنون از صاحب امتیاز اولیه این دامنه موجود نیست ولی چیزی که مهم است این است که پس از سال 1381 دیگر این دامنه بر روی اینترنت صفحه ای نداشت تا سال 13​89.
در بهمن ماه سال 1389 بود ، که آپارات متولد شد . تصویر قالب اولیه این وب سایت در زیر موجود است. در این اولین قالب تنها دو ویدئو در سایت بارگزاری شده بود و وب سایت در حالت دموی خود قرار داشت.

قالب اولیه آپارات
در اردیبهشت سال 1390 ، بر طبق آمار سایت الکسا  به جمع 100 سایت پر بازدید ایران پیوست. هم اکنون این سایت در رتبه 7 ایران و 529 دنیا قرار دارد.
در تاریخ 30 شهریور 90 آپارت تغییراتی زیادی به خود دید و مدیریت این سایت در وبلاگ آپارت نوشت :

تغییرات گرافیکی در آپارت
سلام به کاربران عزیز
تیم فنی سایت هر روز تجربه جدیدی در خصوص نیاز های فنی و مدیریتی یک سایت اشتراک ویدیو می آموزد . تغییرات گرافیکی جدید هم در همین دسته قرار می گیرد.
نرم افزار پردازش ویدیو ی سایت در حال بهینه سازی است تا بتواند ویدیو های کم حجم تر و با کیفیت تر بسازد.
مطمئن باشید که همه کامنت ها خوانده و رسیدگی می شود ولی قادر به پاسخگویی به تک تک آنها نیستیم.
تیم مدیریت آپارات
تغییرات گرافیکی آپارات

کم کم آپارت به رشد و توسعه نرم افزاری خود ادامه داد و آپارت کودک ، مسابقه اعجوبه های برتر ، بخش کانال های رسمی ، فیلیمو ، درج زیرنویس و درج نام کانال در زیر ویدئو را به وب سایت خود اضافه نماید.
 آپارات


در ادامه به دو کامنت که در سایت آپارت موجود است خواهیم پرداخت :
در مهر ماه 1391 خوانندگان آپارت این دو درخواست را داشته اند
بسیار خوب است ولی ای کاش امکان اپلود ویدیو و مشاهده اکانت را در نرم افزار موبایل هم فراهم کنید
تعداد کانال های دنبال شده توسط هر کانال رو از 20 تا افزایش دهید

صرفه نظر از محتوای هر انتقاد و یا پیشنهاد ، ما باید برای مدیریت یک مجموعه ، فراتر از زمان و یا حداقل با زمان خود پیشرفت کنیم و آپارات با نیازسنجی هایی که صورت داده و استفاده از تیم فنی قوی توانسته است جای خالی اشتراک گذاری های فیلم را در ایران پر نماید.
آپارت متعلق به شرکت صبا ایده است ، همچنین وب سایت های فیلیمو ، میهن بلاگ ، کلوب ، لنزور و آژانس تبلیغاتی صبا ویژن متعلق به این شرکت است. تمام این سرویس ها و خدمات ماهانه نزدیک به 34 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد را در کشور پوشش می دهند.

داستان صبا ایده

همچنین در حال حاضر آپارت برای افزایش بازدید ویدئوی کاربران ، طرح شتاب دهنده را معرفی نموده است. شتاب دهنده آپارت با نمایش ویدیو‌های شما در صفحات پربازدید و مرتبط با موضوع ویدیو، کمک می‌کند تا بازدید و در نتیجه تعداد دنبال کنندگان شما در زمان مورد نظر شما به مقدار بازدید دلخواه برسد! برای دریافت جزییات بیشتر می توانید اینجا را کلیک نمایید.
آپارات

در شهریور ماه 1395 بود که آپارات سرویس دهنده‌ی ویدیویی ایرانی از مرز میانگین روزانه ۷.۵ میلیون بازدید ویدیو عبور کرد. این آمار در حالی است که تنها حدود ۶ سال از فعالیت این سرویس‌دهنده‌ی ویدیو در کشور می‌گذرد
عکس 7.5
در مهر ماه 1395 ، صدا و سیما از سایت آپارات، آپارات کودک و سرویس پخش فیلم فیلیمو شکایت کرده و این سرویس دهنده وارد چالش جدیدی شد . به نحوه ی که لینک اپلیکیشن آپارت از روی کافه بازار برداشته شد ولی این اپلیکیشن رو میتونید از سایت خود آپارات دانلود و نصب نمایید و از مزایای فراوان آن استفاده نمایید.

در انتها باید به این موضوع اشاره نماییم که ویدئوهای آموزشی مداد آنلاین در این سرویس دهنده اشتراک ویدئو آپلود و بارگزاری می شود . برای مشاهد اینجا را کلیک نمایید.

کلید واژه ها

معرفی وب سایت

آپارات

سرویس اشتراک ویدئو

نویسنده:

هادی سلیمانی راد

معرفی-سایت-آپارات
پست قبلی

آیین اختتامیه نوگلان حسینی

پست بعدی

8 آبان ، روز نوجوان

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.