رحماندوست «خاله جان دی دو و چندتا گردو» را به بازار کتاب فرستاد

«خاله جان دی دو و چندتا گردو»، یک قصه منظوم از مصطفی رحماندوست است که با تصویرگری اکبر نیکان پور و به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

قصه منظوم «خاله جان دی دو و چندتا گردو» سروده مصطفی رحماندوست با تصویرگری های اکبر نیکان پور برای گروه سنی الف و ب (۳ تا ۹ سال) منتشر شده است.

این قصه منظوم این گونه آغاز می شود:

«دی دی دی، دی دو/ درختِ گردو/ گردوها را چید/ خاله جان دی دو/ موش موشی آمد/ گردوها را برد/ یک گوشه نشست/ گردوها را خورد/ همان گردویی/ که خاله دی دو/ گرفته بود از/ درخت گردو/ گربه ای دوید/ گربه ای چموش/ با چنگالِ تیز/به دنبالِ موش و...»

مصطفی رحماندوست

این قصه منظوم، گونه ای دور و تسلسل را به بچه ها آموزش می دهد و شبیه به ترانه فولکلوریک «گندم گل گندم ای خدا» است.

رحماندوست، پیش از این در پاسخ به این که بعضی معتقدند دوره قصه گویی برای بچه ها سر آمده گفته بود: بنظر من این تصور اشتباه است که فکر کنیم با وجود اینترنت، ماهواره و تلویزیون، قصه گویی از بین می رود. کشورهای اروپایی که از ما پیشرفته ترند و ارتباطات اجتماعی و امکانات تکنولوژیکشان پیشرفته تر است. پس چطور قصه، جایگاه خاص خود را دارد و سالن هایی هست که در آن برای بچه ها قصه بگویند. کتاب «خاله جان دی دو و چندتا گردو» با طراحی گرافیکی کامران مهرزاده در ۲۴ صفحه تمام رنگی و شمارگان ۵ هزار نسخه به قیمت ۵ هزار تومان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.

کلید واژه ها

کتاب

معرفی کتاب

اخبار

کودک

نوجوان

نویسنده:

مریم برزویی

پست قبلی

مهندسی سخت افزار

پست بعدی

حکمت های امام علی ( ع ) از حکمت 131 تا 135

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.