ورزش ابزاری برای دور کردن جوانان از اعتیاد

مساله ی قابل توجهی که به نظر می رسد برای خانواده ها مهم باشد ، توجه به امر ورزش و فعالیت های ورزشی سالم در محیط خانه است .

یکی از راهکارهای مهم، موثر و مفید در برخورد با موقعیت های استرس زایی که نه تنها برای فرزندان بلکه برای کل خانواده ممکن است رخ دهد، روی آوردن به ورزش و فعالیت های مفرح و درعین حال سالم و سودمند است.
لازم است که در محیط های خانه و خانواده این فعالیت ها شکل گرفته و حتی جزئی از زندگی افراد شوند . انجام فعالیت های ورزشی علاوه بر فواید جسمانی که برای افراد دارد در سلامت روح و روان افراد تاثیر عمده ای باقی می گذارد .
تخلیه ی انرژی های درونی فرزندان از طریق ورزش، کاهش استرس های حاکم بر خانه و افراد، شادابی و سلامتی و ... نمونه هایی از فواید مهم فعالیت های ورزشی است و پس بسیار خوب و حتی لازم است که عادت ورزش کردن را هم در خودمان و هم در محیط خانه گسترش دهیم و فرزندان را هم به این امر تشویق کنیم.

 

یکی از راهکارهای مهم، موثر و مفید در برخورد با موقعیت های استرس زایی که نه تنها برای فرزندان بلکه برای کل خانواده ممکن است رخ دهد، روی آوردن به ورزش و فعالیت های مفرح و درعین حال سالم و سودمند است.

در این زمینه توجه به برخی مسائل لازم به نظر میرسد :

  • فرزندان خود را تشویق کنید به جای بیکاری و وقت گذارانی های بیهوده و حتی گاه مضر، فعالیت های سازنده، از جمله ورزش های مفید و سالم انجام دهند. آنها را به شرکت در کلاس های ورزشی،عضویت در تیم های ورزشی سالم و گذران اوقات فراغتشان تشویق کنید .
  • تا می توانید خود و فرزندانتان را از ورزش های خشن ، مخرب و نا سالم دور نگه دارید .
  • حتما محیط ورزشی که فرزندتان در آن مشغول به فعالیت است، بررسی کنید .
    ورزش تنها در یک محیط سالم واقع می شود. چه بسا ورزش های سازنده در محیط های آلوده و ناسالم به مصائب بزرگی منجر می شوند .
  • با مسئولین محیط ورزشی فرزندتان در ارتباط باشید و از سالم بودن آن محیط اطمینان حاصل کنید .
  • یکی از معضلات کنونی در زمینه ورزش، روی آوردن افراد به داروهای انرژی زا، مواد فعال ساز و قرص های تقویت کننده جهت انجام بهتر و بیشتر فعالیت های ورزشی است که تحت عنوان دوپینگ در جامعه شهرت یافته اند . انجام این اقدامات و روی آوردن به این مواد، خطرناک و از عوامل زمینه ساز گرایش افراد به سوی مصرف مواد غیر قانونی خطرناک است . پس مراقب باشید !
کلید واژه ها

سلامت

خانواده

اعتیاد

آسیب های اجتماعی

نوجوان

ورزش

نویسنده:

مریم برزویی

ورزش-ابزاری-برای-دور-کردن-جوانان-از-اعتیاد
پست قبلی

برپایی نمایشگاه نقاشی سمیر در نگارخانه بهاران

پست بعدی

تند خوانی

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.