معرفی کتاب شرق خورشید، غرب ماه

نوجوانانی که به رمان و افسانه علاقه مند هستند در ادامه به معرفی رمان شرق خورشید، غرب ماه پرداخته ایم. با مدادآنلاین همراه باشید .

موضوع:

  • رمان/ افسانه 

نویسنده:

  • جسیکا دی جرج

مترجم:

  • دلارام کارخیران

این کتاب برای گروه سنی نوجوان و ناشر آن انتشارات گل آقا می باشد .

درباره کتاب «شرق خورشید، غرب ماه» :

لس نهمین فرزند خانواده است. مادرش که از تولد دختر دیگری در خانواده دلخور است، از انتخاب نام برای آخرین فرزندش خودداری می‌کند و همه او را پیکا یا دختر می‌نامند. برادر بزرگش هانس پیتر زمانی که او 9 ساله بود از یک سفر دریایی طولانی بازمی‌گردد و او را لس می‌نامد.

لس پس از نجات یک گوزن سفید از او دو هدیه می‌گیرد: فهمیدن زبان حیوانات و صاحب نام شدن. لس کم‌کم بزرگ شده و به دختر جوانی تبدیل می‌شود. در زمستانی سخت و برفی با آمدن خرسی سفید به خانه آنان، زندگی لس تغییر می‌کند. او برای نجات خانواده از فقر قبول می‌کند به مدت یک سال در قصر یخی اقامت کند.

لس در قصر یخی با حوادث فراوانی روبرو می‌شود ولی مهم‌تر از همه حضور شبانه موجودی است که کنار تخت او می‌خوابد. کنجکاوی لس سبب می‌شود که شاهزاده طلسم‌شده سر از قصر ترول‌های بدجنس درآورد تا با شاهزاده خانم زشت ترول ازدواج کند. دختر با طی راهی دشوار و به کمک یاریگرها، خود را به قصری واقع در شرق خورشید و غرب ماه می‌رساند.

او با توا دختر مورد علاقه برادرش روبه‌رو شده و با راهنمایی او وارد قصر می‌شود و سرانجام با نابود شدن ترول‌ها همه از دست طلسم آنان رها می‌شوند و پایانی خوش برای او و برادرش رقم می‌خورد.

کلید واژه ها

کتاب

معرفی کتاب

نوجوان

داستان

نویسنده:

مریم برزویی

پست قبلی

تقویم سال 1396 هجری شمسی

پست بعدی

ده کلید طلایی سلامت دانش آموزان

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.