پروژه انیمیشن روکش سرم (خیریه کودکان فرشته اند)

پروژه روکش سرم حاصل پس از دو سال زحمت پیاپی به پایان رسید.

خیریه «کودکان فرشته اند» به کمک «خانه انیمیشن» کاری را ساخته‌اند که قهرمان‌های آن دو کودک مبتلا به سرطانند، آنها بعد از طی کردن فراز و نشیب های زیاد در قلعه سحرآمیز به آرزوهایشان می‌رسند.
بیشتر اوقات پشت سر گذاشتن یک بیماری مثل سرطان برای آدم‌ها حکم شکستن شاخ غول را دارد. غولی که هرازگاهی نه فقط به جان بزرگترها که به جان بچه‌ها هم می‌نشیند برای همین هم مبارزه با آن روحیه‌ای می‌خواهد با چاشنی امید به آینده.
بچه‌ها در دنیای خیال‌های رنگی و فانتزی‌شان زندگی می‌کنند، آنجا تخیل می‌کنند، قهرمان می‌سازند و پیروز می‌شوند. همین اتفاق هم باعث شده تا اهالی خیریه «کودکان فرشته‌اند» از این موضوع استفاده کنند و از آن نقطه قوتی بسازند برای کمک کردن به روند درمان کودکان مبتلا به سرطان. آنها این روزها در حال اجرایی کردن طرحی هستند به نام«روکش سرم» که از چهار بخش روکش سرم، کتاب، انیمیشن و اپلیکیشن بازی تشکیل شده است. این طرح قرار است روند درمان را برای بچه‌های سرطانی کمی آسان‌تر کند تا از آنها بچه‌هایی بسازد که قرار است هر کدام قهرمان زندگی خودشان باشند.

خلاصه داستان… آرسام و آرتمیس که از زندگى در کاروانسراى عمویشان به تنگ آمده اند تصمیم میگیرند به دنبال آرزوهایشان به قلعه اى سحرآمیز بروند… داستان توسط خانم زینب پاسدار به صورت کاملا داوطلبانه نوشته شده است که در دو نسخه با ۱۳ قسمت به صورت انیمیشن و کتاب منتشر خواهد شد و با اضافه شدن روکش سرم و بازی، این مجموعه کامل می شود و به کودکان مبتلا به سرطان به صورت رایگان اهدا می شود. در طراحی کار به ریزترین نکته ها مانند: لباس ایرانی، اسم ایرانی، خوراکی هایی که برای کودکان مبتلا به سرطان مفید است.

برای ادامه دادن به اسپانسر نیاز داریم

کاری که بچه‌های «کودکان فرشته‌اند» در ازای آن هیچ دستمزد و پولی دریافت نمی‌کنند. جالب اینجاست که نویسنده انیمیشن کار هم «زینب پاسدار» است کسی که خودش یکی از اعضای همین گروه است و طبق حرف‌های نصیر موسوی نژاد تمام قصه و المان های آن را مرتبط با کودکان سرطانی و درمان و مبارزه آنها با بیماری‌شان در نظر گرفته است. اما در این بین وقتی درباره نمایش این انیمیشن برای بچه‌ها می‌پرسیم  به جواب جالبی می‌رسیم.« مخاطبان اصلی این پروژه در ابتدا قرار بود فقط بچه‌های مبتلا به سرطان باشند ولی در حال حاضر قرار است که این کار در شبکه پویا هم به نمایش دربیاید. ما حتی چند قسمت اولیه کار را هم آماده نمایش داریم اما از آنجایی که هنوز برای کار اسپانسری نداریم تا ادامه کار را با کمک بچه‌های «خانه انیمیشن» بسازیم فعلا آن را برای بچه‌ها نمایش ندادیم چون نگران این هستیم که بین کار وقفه بیفتد و بچه‌ها چشم انتظار باقی بمانند.

کلید واژه ها

ویدئو

انیمیشن

اخبار

کودک

کتاب

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

حضور دانش آموزان از 40 کشور اسلامی در مسابقات بین المللی قرآن

پست بعدی

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی سوم

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.