راه های موثر برای تقویت نوازندگی پیانو

اگر شما یک نوازنده پیانو هستید و به دنبال راهکارهایی برای تقویت نوازندگیتان می گردید ، مطالب زیر رو مطالعه کنید.

پیانو یکساز بزرگ و گرانبهاست. شما قبل از اینکه برای نواختن قطعات بزرگ و زیبا و بیشترتمرینات اون آماده بشید ، نیاز به دانستن یک سری از اطلاعات دارید . در این مقاله 5 راه موثر برای تقویت نوازندگی پیانو به شما معرفی شده است.

1) یافتن یک معلم پیانوی واجد شرایط

تحت تاثیرگفته های افرادی گه به شما میگویند شما به معلم پیانو نیاز ندارید قرار نگیرید ! من شدیدا به شما پیشنهاد میکنم که به دنبال یک معلم پیانوی واجد شرایط باشید ! چرا ؟ ... نکته مهم همین جاست. با وجود یک معلم پیانو و اینکه مجبور به انجام دادن کاری باشید ، شما خیلی سریع تر و خیلی بهتر یاد می گیرید .

2) انجام تمرینات منظم

هیچوقت زمانی که خسته هستید تمرین نکنید ! چون در این هنگام شما تمرکز لازم برای تمریناتی که سودمند باشد و باعث پیشرفت شود را ندارید .
تمرینات منظم نوازندگی پیانو نیاز به یک هماهنگی خوب و مهارت در خواندن موسیقی دارد . برای بدست آوردن بهترین نتایج در تمرینات نوازندگی پیانو ، روزانه حداقل به 20 تا 30 دقیقه تمرین منظم نیاز است .

3) مشخص کردن هدف واقعی هنگام تمرین

وقتی درحال خواندن و تمرین کردن یک ​آهنگ هستید ، هدفتان را مشخص کنید . آهنگی که از همه لحاظ درست و علمی باشد پیدا کنید و دانش و مهارت خودتان را با اون هماهنگ کنید . برای مثال وقتی در حال مطالعه و تمرین کتاب چرنی هستید ، هدفتان را مشخص کنید که مثلا هر روز یک صفحه را تمرین کنید . البته باید سطح کار و مهارت خودتان را در این میان در نظر داشته باشید .

4) تقویت بینایی شما در خواندن

اگر شما هیچ مشکلی در خواندن نت های موسیقی ندارید خیلی سریع می توانید آهنگهای جدیدی را یاد بگیرید .
کار برروی مهارت در خواندن نت را با در اولویت قرار دادن تمرینات روزانه و اجرای چند میزان از تمرینات جدید قطعات پیانو ، ادامه دهید.

5) مطالعه کردن نوشته های در مورد آهنگسازان

وقتی شما در حال نواختن یک قطعه سونات از موتزارت هستید در حالی که هیچ چیز درباره زندگیاش نمی دانید ، نمی توانید خود را در قالب شخصیت اصلی داستان قرار دهید و این نواختن با احساس درست را برای شما مشکل ترمی کند . همه چیز در مورد آهنگساز مورد علاقه خود را یاد بگیرید و تلاش کنید که راه هایی برای نواختن آهنگهای او همانند خودش پیدا کنید .

کلید واژه ها

موسیقی

پیانو

نت

منبع

بیتوته

نویسنده:

مهدی سلیمانی راد

پست قبلی

کارهای خانه برای فرزندان در سنین مختلف

پست بعدی

اثرات مثبت و منفی دور بودن فاصله مدرسه تا منزل بر دانش آموزان

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.