نمایش عقل صورتی در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان

«عقل صورتی یا مدادی که فقط مشق نمی نوشت» به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر بار دیگر بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می رود.

با توجه به استقبال عمومی از نمایش «عقل صورتی یا مدادی که فقط مشق نمی نوشت» که به تهیه کنندگی اداره کل سینمایی و تئاتر کانون به روی صحنه رفته بود، این اثر بار دیگر از اول مرداد در تالار بوستان این مرکز میزبان علاقه مندان است.
این نمایش درباره رابطه میان دانش آموزان، معلمان، پدران و مادران در محیط مدرسه و خانواده است و در این بین، بازیگر نقش اول این نمایش که پسری نوجوان است با چالش ها و رویاهایی روبروست که به کمک معلم پرورشی خود قادر به حل و فصل آن ها می شود. 
ویژگی این نمایش حضور گروهی از بازیگران حرفه ای و بازیگران تازه کار نوجوانی است که در کنار هم توانسته اند اثری متفاوت و قابل بحث را خلق کنند.
همچنین طراحی صحنه کار به گونه ای است که از نور طبیعی روز در آن استفاده شده است و دکورها کاربرد چند منظوره دارند.
ریتمیک بودن اثر و همزمانی برخی اتفاق ها در این نمایش نشانه احترام کارگردان به تربیت مخاطب حرفه ای تئاتر است که رسانه ها پیش تر به آن پرداخته اند.
سعید ابک، مهرداد باقری، شراره طیار، فهیمه باروتچی، الهام ایروانی، مریم آشوری و امیرحسین انصافی به همراهی بازیگران خردسال و نوجوان در این نمایش ایفای نقش می کنند.
آهنگ سازی این اثر را مرتضی طباطبایی و طراحی و ساخت دکور و صحنه را مهرداد باقری، مهدی فرشیدی سپهر و پویا طهماسبی به عهده داشته اند و معصومه آرواز نیز دستیار کارگردان و برنامه ریز این نمایش است.
این نمایش که ویژه کودکان و نوجوانان تولید شده است از اول تا بیستم مرداد همه روزه به جز روزهای شنبه، صبح ها ویژه مدارس و بعد ازظهرها در ساعت 19:30 برای عموم به روی صحنه می رود.

**«دهقان و حکمران» بازی رایانه ای شد

جدیدترین محصول واحد تولیدات رایانه ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب یک بازی با نام «دهقان و حکمران» به زودی وارد بازار می شود.
دهقانی در تلاش برای دست یافتن به هدف بزرگی وارد قصر حاکم می شود، اما او در دل دالان های پیچ در پیچ قصر گم می شود و مخاطبان باید به او کمک کنند تا با حل معماها راه اصلی را پیدا کند.
این بازی فکری و معمایی از سوی پری ناز شجره نوشته و تصویرگری شده است و شجره و سیانوش نصیری زیبا کارگردانی اثر را بر عهده داشته اند.
شیوه نصب و اجرای بازی برای مخاطبان آن که باید بالای هشت سال سن داشته باشند بر روی جعبه آن توضیح داده شده است.
امیرحسن سلام زاده به عنوان ناظر پروژه این اثر را همراهی کرده است و علاقه مندان می توانند این بازی را به قیمت یکصد هزار ریال خریداری کنند.
شمارگان این اثر 10هزار نسخه است و موسیقی را نیما عظیمی نژادی و پویانمایی را سیانوش نصیری زیبا بر عهده داشته اند و ناظر کیفی آن اعظم سروریان است.

کلید واژه ها

دانش آموز

تئاتر

مدرسه

معلم

خانواده

نوجوان

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

ورود 2 کتاب جدید به مدارس

پست بعدی

مسئولیت اصلی آموزش و پرورش تربیت است

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.