فهرست برترین خودروهای سال در زمینه فناوری اعلام شد

در گزارش جدیدی که از سوی موسسه تحلیل بازار JD Power انتشار یافته، شرکت های خودروساز بی ام و و هیوندا موفق به کسب برترین رتبه در زمینه کاربردی بودن فناوری ها شده اند. 

این رتبه بندی به خوبی نشان می دهد که شرکت های تولیدکننده خودرو در انواع و کلاس های مختلف می توانند عملکرد یکسانی در راضی نگاه داشتن مشتریان خود در زمینه فناوری های نوین داشته باشند.
در این گزارش مشخص شد که بیشترین رضایت رانندگان از فناوری پیشگیری از تصادف بوده است، و در عین حال، همچنان در استفاده از سیستم های ناوبری مشکل دارند و ترجیح می دهند از گوشی خود برای مسیریابی استفاده کنند.
خودروهای بی ام سری 2 و 4 و هیوندا جنسیس و توسان برترین محصولات شناخته شدند. سیستم های پیشگیری از تصادف، تعامل راننده با خودرو، ارتباطات و سرگرمی و آسایش و راحتی در این خودروها مورد ارزیابی قرار گرفته است.
در رده های دیگر جدول، خودروهای شورلت کامارو، کیا فورته و نیسان ماکسیما به چشم می خورند. 
کاربردی بودن فناوری های پایه عاملی مهم در کیفیت کلی خودرو است. کاربران به دنبال این هستند که در نخستین استفاده شان از فناوری های جدید ،به آن جذب شوند.
در تهیه این گزارش از نزدیک به هجده هزار راننده خواسته شده به فناوری های بکار رفته در خودروهایشان امنیاز بدهند. رضایت بخش ترین فناوری ها پس از پیشگیری از تصادف، دوربین پشتیبان، هشدار نقطه کور و حفظ خودرو در بین خطوط بوده اند. سیستم ناوبری کمترین امتیاز را از رانندگان دریافت کرده است.
همچنین در این گزارش مشخص شده که بین تجربه کنونی کاربران در زمینه فناوری های خودرو و آنچه که مایل اند به آن دست بیابند فاصله زیادی است.
نکته قابل توجه در این گزارش این است که در میان دو خودروساز برتر، فناوری های مرتبط با ایمنی تقریبا به طور یکسان ارائه شده اند که نشان می دهد قابلیت های امنیتی دیگر مخصوص به خودروهای لوکس نیست.
ویژگی متمایزی که در قابلیت تشخیص نقطه کور وجود دارد نیز رضایت بخش زیادی از کاربران را در پی داشته است. کاربران می توانند هروقت که مایل هستند این قابلیت را فعال کنند و در مواقع غیرضروری، آن را خاموش کنند.
این قابلیت های ایمنی در واقع مبنایی برای توسعه خودروهای خودران هستند و هرگونه تجربه منفی در کار با آنها می تواند بر اقبال مردم به این خودروها در آینده تاثیرگذار باشد.

کلید واژه ها

خودرو

فناوری

منبع

autoweek

پست قبلی

پذيرش دانشجو صرفا از طريق سازمان سنجش

پست بعدی

آیین اختتامیه نوگلان حسینی

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.