ورزش صبحگاهی در مدرسه

فعالیت بدنی از مهترین گام ها به سوی سلامتی است ، و مدرسه یکی از مکانهایی است که می تواند به این امر کمک کند .

دانش اموزانی که فعالیت بدنی دارند فواید سلامتی جسمی و روانی را کسب میکنند .تمرکز ، حافظه را بهبود می بخشد.

در مورد نقش ورزش در پیشرفت رشد ، سلامتی و آمادگی جسمانی کودکان و نوجوانان، تحقیقات متعددی انجام شده است. در این تحقیقات تأثیر ورزش را بر روی رشد و آمادگی جسمانی، همچنین نشاط دختران دانش آموز نشان دادند و مشخص گردید، دخترانی که ورزش می کنند دارای بدنی انعطاف پذیر و فعال هستند.

ورزش صبحگاهی

آمادگی جسمانی دانش آموزان​ یک امر بنیا​دی و اساسی است که سلامت و قدرت افراد اجتماعی را تضمین میکند. دانش آموزی که قدرت و کارایی لازم بدنی را دارد قادر است وظایف و کارهای روزانه خود را بدون احساس خستگی انجام دهد و توانایی لازم را برای گذراندن اوقات فراغت یا مقابله با پیشامدهای ناگهانی به دست آورد چنین فردی از بیماری و نارسایی ها و نواقص جسمی به دور خواهد ماند و استقامت، چابکی،‌ انعطاف پذیری و سرعت از ویژگ​ی های چنین دانش‌آموزی است.

کودکان و نوجوانان  باید روزانه  یک ساعت ورزش و فعالیت بدنی داشته باشند ، اما با نظام آموزشی تنها  دو ساعت در هفته به ورزش اختصاص داده می شود .
که این بسیار کم است .همه دانش​ آموزان هم قادر نیستند که غیر از مدرسه به ورزش دیگری  بپردازند.


 ورزش صبحگاهی در شروع فعالیت آموزشی مدارس ​میتواند عامل مهمی در ایجاد نشاط و شادابی و تامین سلامت جسم و روح دانش‌آموزان باشد.

هر چند خیلی زمان زیادی را در بر نمیگیرد ولی بچه ها برای از خواب بیدارشدن و رفتن به مدرسه مشکل‌های زیادی دارند. و همیشه کسل و بیحوصله وارد مدرسه میشوند . با  حرکت‌های ورزشی که فقط 15 دقیقه وقت دانش آموزان  را می‌گیرد آنها  سرحال راهی کلاس  می شوند .

نرمش صبحگاهی به جهت اجرای آسان ،‌کم هزینه و فراگیر بودن ، از بهترین فعالیت هایی است که میتواند در جبران کمبود حرکتی دانش آموزان مؤثر بوده و ضمن کمک به برقراری نظم و انضباط اجتماعی، آموزش حرکات ورزش، رفع خواب آلودگی و خستگی، آماده سازی ذهن برای یادگیری، ترغیب دانش آموزان به فعالیت بدنی در منزل، باعث ایجاد محیطی شاد و با نشاط درمدرسه شود . نرمش صبحگاهی تنها فعالیتی است که به فضا ، امکانات ورزشی و نیروی انسانی متخصص نیاز ندارد و با کمترین سرمایه گذاری بیشترین عایدات را در راه شاداب سازی و ارتقاء سلامتی و تندرستی دانش آموزان بدنبال خواهد داشت .
ورزش صبحگاهی

کلید واژه ها

مدرسه

ورزش

سلامت

دانش آموز

معلم

نویسنده:

مریم برزویی

پست قبلی

تئوری موسیقی - قسمت اول

پست بعدی

حکمت های امام علی ( ع ) از حکمت 16 تا 20

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

  • S
    S | 1401/01/19 | 23:42:28
    با اینکه خودم ورزشکارم بهتر توضیح میدم