مطالعه چیست ؟

 مطالعه به معنی با دقت نگریستن به چیزی برای بدست آوردن آگاهی بیشتر به آن است. ازاین رو، همواره مطالعه با نگرش، دقت، فهم و آگاهی همراه خواهد بود.

 

مطالعه و کسب علم و دانش زیر بنا و زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور و راهگشای بهروزی و فرزانگی جامعه و انسانهاست .

یکی از اساسی‌ترین مراحل آموزش، فرآیند مطالعه و درست درس خواندن است. دانش‌آموزی که بتواند این فرآیند را به طور صحیح اجرا نماید، نه تنها مطالب خوانده شده را دقیق درک خواهد نمود، بلکه از سرعت بیشتری در مطالعه بهره‌مند خواهد شد.
اگر کتاب را دریچه ای بسوی جهان علم و معرفت بدانیم مطالعه راهی است برای پرورش استعدادهای خداداد انسانی که او را در مسیر رشد و تکامل راهنمایی میکند.

مطالعه چیست

بیشترافراد میدانند که کتاب مهمترین و برترین رشد فرهنگی هر کشور است و شاخص ترین ابزار برای انتقال افکار میان جوامع بشری در جهان محسوب میشود و تعداد مطالعه کنندگان هر کشوری میزان رشد عقلانی هر جامعه ای را نشان می دهد و روش بی نظیری است برای کسب معرفت درباره جهان و خود تا در لابه لای متون شرح جملات پاراگرافها و انسان و دیگر چیزها بدست آورد.

کتاب باعث شکوفایی ذهن می شود و قدرت تحلیل ذهن با مطالعه تقویت می شود و همین قدرت تحلیل آغازگر حرکت انسان به سوی تحول می باشد .کتاب دروازه گفتگو با تمامی بشر است چون انسان هرگز توانایی دیدار مستقیم با دانشمندان جهان را ندارد و فقط عده ی بسیار کمی می توانند از تجارب نوابغ علم به طور مستقیم بهره ببرند .پس تنها راهی که می توان به کمک آن به دنیای پر رمز و راز نوابغ هستی راه یافت کتاب هایی است که توسط انسانهای دیگر نوشته شده است وآنها تجارب خود را در این کتابها درج کرده اند

دانش آموزان اگر علاوه برکتب درسی ، کتابهای دیگری را هم مطالعه کنند سطح یادگیری  خود را بالا می برند. مطالعه هم نیاز به مکان و شرایط مناسب دارد ..در مبحث های ​آینده در مداد آنلاین به روشهای مطالعه خواهیم پرداخت  .

 
کلید واژه ها

مطالعه

یادگیری

کتاب

روش های مطالعه

نویسنده:

مریم برزویی

مطالعه-چیست-؟
پست قبلی

ایجاد انگیزه در دانش آموز

پست بعدی

کربلا لبریز عطر یاس شد

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.