مهارت آموزی در دانش آموزان زمینه ساز اشتغال زایی در کشور است

رئیس جمهور در سفر به استان سمنان بر اشتغال زایی از طریق آموزش مهارت آموزی در دانش آموزان تأکید کرد.

به گزارش​ مداد آنلاین و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان سمنان، دکتر روحانی در سفر به استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری سمنان با اشاره به سال تولید و اشتغال افزود: با مهارت آموزی دردانش آموزان و دوران دبیرستان زمینه اشتغال در کشور فراهم می شود.
وی با بیان اینکه آموزش مهارت آموزی موجب کاهش بیکاری درجامعه است، افزود: از طریق این فن و مهارت افراد حتی در شرایط سخت بیکار نمی مانند.
رئیس جمهوری ایران اسلامی تصریح کرد: ما باید در تحولی که در آموزش و پرورش و آموزش عالی ایجاد می کنیم شرایط مهارت آموزی را در جوانان فراهم نمائیم.
دکتر حسن روحانی خاطر نشان کرد: ما در تمام مشاغل حتی برای شغل های ساده نیازمند مهارت هستیم .
وی با اشاره به اینکه راه ایجاد مهارت و اشتغال از طریق آموزش وپرورش است اظهار کرد: ما باید به نسل جوان مهارت بیاموزیم تا فعال و توانمند شوند.
رئیس کابینه یازدهم با اشاره به ارزش علم و دانش تصریح کرد:  علم خود یک مقصد و مقصود و خود هدف می باشد.
وی افزود: همه ما باید از آموزش و پرورش که در قدیم استاد و شاگردی بود و معلمی که چند نفر شاگرد را آموزش می داد و یک نفر که خوب کار می کرد جذب می شد را یاد بگیریم و از این شیوه استفاده کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و اشتغال بیان کرد: ظرفیت خوبی درکشور ما وجود دارد و تصمیم دولت بر این است که از اولین جلسه دولت مسأله اشتغال را در دستور کار قرار دهیم.

کلید واژه ها

مهارت

آموزش پرورش

رییس جمهور

مهارت

سمنان

دانش آموز

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

بالابردن انگیزه تحصیلی دانش آموزان

پست بعدی

20 فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.