حضور دانش آموزان از 40 کشور اسلامی در مسابقات بین المللی قرآن

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش از برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم با شرکت دانش آموزانی از 40 کشور اسلامی خبر داد.

به گزارش مداد آنلاین و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده از برگزاری پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مصلی نماز جمعه تهران خبرداد و اظهارکرد: پنجمین دوره این مسابقات پس از وقفه ای20 ساله با حضور دانش آموزانی از 40 کشور اسلامی در دو رشته حفظ و قرائت برگزار خواهد شد.
وی افزود: این مسابقات در 5 ؛ سطح دانش آموزی، طلاب و دانشجویان علوم دینی، بانوان، روشندلان و بزرگسالان باحضور داوران بین المللی از کشورهای مختلف جهان از 30 فروردین ماه تا 7 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
مسیب زاده علت عدم برگزاری مسابقات بین المللی قرآن در20 سال اخیر را نبود زیر ساخت های لازم دانست و تصریح کرد: در بخش دانش آموزی این مسابقات در هر رشته یک پسر و یک دختر شرکت خواهند کرد که با احتساب همراهان، 6 نفر از هر کشور در این مسابقات حضور دارند.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، محوریت مدرسه، فراگیری در عین اثربخشی و مشارکت و توسعه از اصول سه گانه این اداره کل دانست و  افزود: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن، سه اصل مذکور را شامل می شود، زیرا دانش آموزان شرکت کننده ، نماینده دانش آموزان قرآنی کشورهای شرکت کننده  هستند.
وی افزود: باتوجه به شرایط فعلی منطقه و جهان اسلام که دشمنان سعی در ارائه چهره ای خشن از اسلام به جهانیان دارند، برگزاری چنین مسابقاتی، ضمن ایجاد ارتباط پویا و سازنده با نسل آینده جهان اسلام، وحدت مسلمین، ارتقای دانش و مهارت های قرآن کشورهای اسلامی و ترویج منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه قرآن در سطح دنیا  را به دنبال خواهد داشت.

کلید واژه ها

مذهبی

قرآن

دانش آموز

آموزش پرورش

اخبار

مسابقه

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

برگزاری اردوهای دانش آموزی

پست بعدی

پروژه انیمیشن روکش سرم (خیریه کودکان فرشته اند)

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.