مسابقات بین المللی قرآن

مسابقات بین المللی قرآن ، بزرگترین رویداد جهان اسلام در هفته اول اردیبهشت است

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، برگزاری مسابقات بین المللی قرآن در ایران را، بزرگترین رویداد جهان اسلام در هفته اول اردیبهشت دانست.
به گزارش مداد آنلاین و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده با اشاره به برگزاری پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مصلی نماز جمعه تهران از 30 فروردین ماه لغایت 7 اردیبهشت و با شرکت دانش آموزان قرآنی 40 کشور اسلامی، اظهارکرد: این مسابقات در هفته اول اردیبهشت، بزرگ ترین رویداد جهان اسلام خواهد بود.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن در ایران بیانگر وجود سه شاخصه، امنیت، امکانات و تخصص جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای اسلامی است.
وی افزود: دیدار شرکت کنندگان با رهبر معظم انقلاب از جمله برنامه هایی مهمی است که در حاشیه این مسابقات برگزار خواهد شد.
مسیب زاده تصریح کرد: این مسابقات دارای 2 مراسم افتتاحیه خواهد بود، آیین افتتاحیه اول شامل همه گروه های پنج گانه،  طلاب و دانشجویان علوم دینی، روشندلان، بانوان، بزرگسالان و دانش آموزان می شود که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور محترم برگزار خواهد شد و افتتاحیه دوم که ویژه دانش آموزان قرآنی شرکت کننده است، با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت می گیرد.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش، از تشکیل بیش از 30 جلسه ستادی و تدوین آیین نامه ویژه این مسابقات خبر داد و افزود: به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقات، «کمیته های اجرایی در2 سطح اصلی و فرعی تشکیل شده که مقدمات و زیرساخت های این مسابقات را فراهم خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: کلیه برنامه های این مسابقات به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف اسلامی سیما پخش خواهد شد وشبکه های دیگر نیز به صورت گزینشی  اقدام به پخش برنامه هایی از این مسابقات می کنند.
مسیب زاده از تشکیل ستاد معین در شهرستان های تهران خبر داد و افزود: روزانه بیش از 2 هزار دانش آموز از 3 استان، شهرستان های استان تهران، البرز و شهر تهران از مسابقات دیدن خواهند کرد.
وی برگزاری بزرگ ترین همایش قرآنی دانش آموزی را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و افزود: بازدیدهای زیارتی، سیاحتی از جمله، بازدیدحرم مطهر حضرت امام خمینی«ره» و برج میلاد و همچنین مکان های گردشگری دیگر از برنامه های حاشیه ای این مسابقات است.

کلید واژه ها

اخبار

قرآن

دانش آموز

مسابقه

آموزش پرورش

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

مسابقات-بین-المللی-قرآن
پست قبلی

8 اشتباه ناخواسته از معلمین

پست بعدی

حکمت های امام علی ( ع ) از حکمت 166 تا 170

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.