پوشش مناسب کودکان در فصل گرما چیست ؟

کم کم به فصل گرم و طاقت فرسای سال (تابستان) نزدیک می شویم. یکی از دغدغه های والدین برای فرزندانشان پوشاندن لباس هایی است که کودک در این فصل احساس گرما و کلافگی نکند. بنابراین سریع ترین فکری که به ذهن می رسد، کم کردن لباس آن ها می باشد.

اکثر والدین فکر می کنند که لباس های بدون آستین و شلوارهای کوتاه بهترین گزینه برای تحمل آفتاب و گرمای تابستان می باشند. آن ها بر این باورند که با کم پوشیدن لباس از گرمای تابستان در امان هستند. در صورتی که پزشکان متخصص پوست با این نظریه موافق نیستند.

پوشش مناسب کودکان در فصل گرما چیست ؟

از نظر آن ها لباس کودکان در این فصل باید پوشیده باشد، به طوری که دست ها و پاها کاملاً پوشانده باشند، زیرا تماس مستقیم نور خورشید با بدن باعث تعریق زیاد، از دست دادن آب بدن و همچنین آفتاب سوختگی و گرمازدگی می شود. یکی دیگر از معایب لباس و شلوار کوتاه این است که چون کودکان بی محابا در بیرون از خانه می دوند و بازی می کنند، امکان زمین خوردن و زخمی شدن دست و پاهایشان بسیار زیاد است.
حتی الامکان از قرار گرفتن کودکان در ساعات 11 صبح تا 5 بعدازظهر که گرم ترین ساعات روز هستند اجتناب کنید. چون تابستان فصل بازی کودکان می باشد، تا آنجا که می توانید مکان های سرپوشیده را برای بازی آن ها انتخاب کنید، تا هم آن ها از تابستان و بازی لذت ببرند وهم کمتر در معرض نور خورشید و اثرات مخرب اشعه آن باشند.
به توصیه پزشکان حتماً از لباس هایی با پوشش مناسب، رنگ های روشن و همچنین از جنس های کتان و نخی استفاده شود. استفاده از لباس های تنگ و پلاستیکی برای کودکان ممنوع می باشد. زیرا آن ها پوست حساسی دارند و تعریق در این فصل باعث عرق سوز شدن آن ها می شود. لباس های گشاد و سبک بسیار مناسب دلبندانتان می باشد. از لباس های سبک و کم وزن برای آن ها استفاده کنیم تا گرما قابل تحمل تر باشد. در صورت بروز عارضه عرق سوز شدن از پودر بچه می توان استفاده کرد.
حتماً لباس های فرزندانتان را در فصل گرما از رنگ های روشن انتخاب کنید، زیرا رنگ های تیره نور خورشید را جذب می کند و گرمای آن را در خود نگه می دارند، ولی رنگ های روشن بر عکس عمل کرده و گرمای خورشید را جذب نمی کنند.

پوشش مناسب کودکان در فصل گرما چیست ؟

شاید اگر در تابستان کسی را با کلاه ببینید برایتان خنده دار و مضحک باشد. اغلب بر این باورند که کلاه فقط بافتنی و مخصوص زمستان است، درصورتی که استفاده از یک کلاه لبه دار در تابستان از تابش اشعه آفتاب به صورت، گوش ها و گردن جلوگیری می کند. پس تهیه یک کلاه لبه دارو سبک برای فرزندانتان را فراموش نکنید.
پوشاندن کفش مناسب از دیگر اقدامات لازم در این فصل می باشد. کفش های روباز و با صندل که تعریق کمتری ایجاد می کنند، بسیار مناسب می باشند. پوشیدن جوراب با رنگ روشن از تماس نور آفتاب با پوست پا جلوگیری می کند.
باور غلطی که در بین اکثر افراد وجود دارد عدم استفاده از کرم ضدآفتاب برای کودکان می باشد. پزشکان متخصص پوست بر این امر تأکید فراوان دارند. به توصیه آن ها حتماً از ضد آفتاب های مخصوص کودکان استفاده کنید، تا کمتر در معرض اشعه آفتاب باشند و دچار ناراحتی های پوستی در سنین بالاتر نشوند. اگر کودکانتان مدت زمان طولانی در معرض آفتاب هستند، هر دو ساعت کرم آن ها را تکرار کنید.

فروشگاه اینترنتی سبز آبی | لباس نوزاد و کودک

استفاده از عینک آفتابی هم بسیار توصیه شده است. البته دقت داشته باشید که این نوع عینک ها را حتماً از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. عینک هایی که به عنوان اسباب بازی کودکانتان استفاده می کنند، به دلیل شیشه های تیره بسیار مضر می باشند و آسیب های جدی به شبکیه چشم وارد می کنند.

فروشگاه اینترنتی سبز آبی

کلید واژه ها

سلامت

کودک

نوجوان

دانش آموز

والدین

معرفی وب سایت

تابستان

بهتر است بدانیم

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

عدم فعالیت انتخاباتی معلمان در ساعت کاری مدرسه

پست بعدی

تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.