ویژگی دانش آموز نمونه

دانش آموز موفق و نمونه به صرف فقط درس خواندن نمی تواند به موفقیت کامل برسد ، در ادامه با مداد آنلاین همراه باشید و ویژگی دانش آموز موفق را بررسی می کنیم .

1- انگیزه
  دانش آموز باید با  انگیره باشد  و همین انگیزه هم باعث می شود در هر زمانی که به هر دلیل خسته یا دلزده شدند با یادآوری انگیزه، نیروی تازه ای بگیرند و به راه خود ادامه دهند. نیت و آرزوی به موفقیت رسیدن و به عبارتی انگیزش درونی رسیدن به موفقیت گام اول است آیا شما می خواهید که به موفقیت و هدف خود برسید یا خیر پاسخ این سوال راه را نشان می دهد.​

2- مصمم و با پشتکار
 بعد از انگیزه تصمیم می گیرند و به طور مصمم، واضح و آشکار می گویند که چه می خواهند. هر موفقیتی با یک تصمصیم قوی و نیرومند جان می گیرد. 

3- با برنامه ریزی جلو می رود 
برنامه ریزی کنید ، چون به یکباره نمی تواند از پله اول به پله دهم رسید باید قدم به قدم و با برنامه به سوی هدف حرکت کرد یعنی آهسته و پیوسته نه یک باره و به صورت جهشی چون در این صورت ممکن است موانع انسان را خسته و دلزده کند این تب تند که زود هم سرد می شود نتیجه بخش نخواهد بود. اغلب دانش آموزان موفق برنامه دقیق و به اصطلاح استپ پلن مشخصی برای خود دارند و می دانند که گام بعدی را چه وقت می خواهند برداند و چه کاری باید انجام دهند.

4- هدف مشخص 
داشتن برنامه باعث می شود که شخص از این شاخه به آن شاخه نپرد و بداند که از چه امکانات و ابزاری می تواند برای رسیدن به هدف خود استفاده کند اکثر دانش آموزان موفق فقط از یک کتاب کمک آموزشی استفاده می کنند چون کتاب های متعدد خود نشانه سردرگمی و بی برنامه گی است و در ضمن باید کتاب را تا انتها مطالعه کنند.

5- شناخت استعداد و توانایی خود
دانش آموزان موفق استعداد و توانایی خود را می شناسند و از آن برای رسیدن به هدف استفاده می کنند و با تقویت استعداد خاص خود که در هر انسانی وجود دارد خود را به نابغه تبدیل می کنند شاید عدم آگاهی از استعداد و یا تقویت نکردن استعداد باعث می شود که خیلی از مردم از تبدیل شدن به فردی خاص و موفق باز بمانند. شناخت توان واقعی و استعداد باعث می شود که انسان از خود انتظار بیش از حد نداشته باشد که در صورت عدم موفقیت منجر به ناامیدی و از بین رفتن اعتماد به نفس می شود و یا خود را دست کم نگیرد که دست کم گرفتن خود هم باعث از بین رفتن فرصت های ناب موفقیت می شود. 

6- همراه خوب 
اغلب افراد موفق و دانش آموزان موفق دوستان و خانواده خوبی دارند که در هر حال از ایشان حمایت کرده آن ها را تشویق می کنند و یا دیدن دوستان درس خوان و هدفمند خود باعث می شود که فرد تحت تأثیر آن ها به درس و برنامه ریزی و هدفمند بودن ترغیب شود. 


7- مداومت 
تداوم در هر کاری می تواند موفقیت را ایجاد کند یک فرمول ساده دارد ما برای موفقیت اول  فکر می کنیم، دوم برنامه ریزی می کنیم، سوم  بعد درست عمل می کنیم و نکته چهارم  این که عمل خود را تکرار می کنیم تا به نتیجه منجر شود.


8- تکرار و تمرین 

 وقتی که ما کار درست را تکرار کنیم به نتیجه می رسیم این نکته خالی از لطف نیست که بگویم موفقیت تکرار لجوجانه کارهای ساده و درست است. یک کار ساده را اگر مدام تکرار کنیم به موفقت می رسیم ویژگی های دانش آموزان موفق و کارهایی که انجام می دهند خیلی عجیب نیست ولی می تواند شما را به موفقیت برساند.

کلید واژه ها

موفقیت

پیشرفت تحصیلی

دانش آموز

دانش آموز نمونه

پست قبلی

تاریخچه ریاضیات قسمت اول

پست بعدی

روز هفتم محرم‌الحرام

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.