طرح تکریم و غبارروبی مساجد توسط دانش آموزان

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: «طرح تکریم و غبارروبی مساجد» از برنامه های فرزندان رمضان المبارک است که امسال برای نخستین بار در سبد برنامه ای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای پیوند عمیق دانش آموزان با مسجد در استقبال ماه مبارک رمضان قرارگرفته است.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: انس با مسجد، یکی از اهداف مهم و قابل پیگیری در سیر فکری و تربیتی اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان است و تکریم و غبارروبی مساجد، یکی از راهکارهای ایجاد انس و الفت بین دانش آموزان با مسجد؛ به عنوان اصلی ترین پایگاه نیروهای مومن و انقلابی خواهد بود. در همین راستا و با «طرح تکریم و غبارروبی مساجد» به منظور ایجاد رابطه دوستانه و انس دانش آموزان با مسجد، ارائه می شود تا به تکمیل فرآیند رشد و تربیت دانش آموزان بینجامد.
وی گفت: در این طرح از طریق مربیان قرارگاه ها، تعداد دانش آموزانی که فرصت و علاقمندی حضور در طرح را دارند مشخص می شود وتعدادی از مساجد شاخص (که به عنوان پایگاه های اصلی نیروهای انقلابی شهرستان شناخته می شوند) برای طرح تکریم و غبارروبی مساجد در نظر گرفته می شود در هماهنگی مساجد و دانش آموزان، علاوه بر دانش آموزان پسر، هماهنگی مساجد مجزا برای حضور دانش آموزان دختر نیز صورت خواهد پذیرفت.
علامتی خاطرنشان کرد: در این طرح به منظور بهره وری هرچه بیشتر از فرصت تکریم و غبارروبی مساجد، با مربیان قرارگاه و یا روحانی مسجد(با رعایت شرایط) هماهنگ می شود تا در جمع دانش آموزان و افراد شرکت کننده در طرح حاضر شده و با تشکیل حلقه دوستانه در مورد مسائل فضیلت حضور در مسجد، ثواب و برکات شرکت در نماز جماعت و فلسفه تاکید بر جماعت در اسلام با دانش آموزان بحث و گفتگوی دوستانه داشته باشند.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: برنامه به نحوی برنامه ریزی شود که حضور دانش آموزان در مسجد به نماز جماعت ظهر و عصر و یا نماز جماعت مغرب و عشاء منتهی شود و در جمع نمازگزاران از دانش آموزان شرکت کننده در طرح، تقدیر و تشکر به عمل می آید.
بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، لازم به ذکر است دانش آموزانی که یک مسجد خاص را برای غبارروبی انتخاب کرده اند، در طول ماه مبارک رمضان در آن مسجد رفت و آمد دارند و در نمازهای جماعت حضور فعال خواهند داشت.

کلید واژه ها

مذهبی

مسجد

دانش آموز

رمضان

نوجوان

قرآن

منبع

ایسنا

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

طرح-تکریم-و-غبارروبی-مساجد-توسط-دانش-آموزان
پست قبلی

برگزاری آزمون «اعزام معلمان به خارج » در آذر ماه

پست بعدی

ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی، غیردولتی، شاهد و استعدادهای درخشان

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.