مزایای گردش خارج از خانه در کنار خانواده

گردش در کنار خانواده دارای مطایای بسیاری است اما نحوه زندگی شهرنشینی و بافت خیابان ها و ساختمان ها این امکان را از بسیاری از کودکان سلب کرده است.

مزایای اثبات شده زیادی برای فعالیت های خارج از خانه وجود دارد. به علاوه گذراندن وقت با خانواده در بیرون از منزل، چه خارج از شهر باشد یا در پارکی محلی سبب تحکیم پیوند های خانوادگی میان اعضا یک خانواده می شود.
گذراندن وقت با خانواده در بیرون از منزل سبب تحکیم پیوند های خانوادگی میان اعضا یک خانواده می شود.

گردش خارج از خانه همه را از برق می کشد.

در عصر تکنولوژی، گذراندن اوقاتی در کنار خانواده که هیچ یک از آنها به صفحه تلفن هوشمند، یا لبتاب و تبلت خود خیره نشده باشد دشوار است. همه ما به خوبی می توانیم یک روز تمام را بدون لحظه ایی توقف به این وسایل خیره شویم و کاملا در دنیای مجازی خود فرو رویم. همچنین دور کردن بچه ها از تکنولوژی کار ساده ایی نیست.
گذراندن وقت در طبیعت راه حل مناسبی برای مقابله با آسیب های این دستگاهای دیجیتالی برای تمام افراد خانواده است.البته ممکن است در ابتدا با مقاوت بچه ها روبرو شوید اما به محض آنکه به اندازه کافی دور شوید بچه ها به حدی درگیر مناظر اطراف خواهند شد که دنیای مجازی را فراموش خواهند کرد.

اینکار در کاهش علائم بیش فعالی کودکان موثر است.

یکی از درمان های جایگزین برای درمان بیش فعالی کودکان درمانی است که به اصطلاح به آن ” زمان سبز” یا ” درمان فضای سبز” می گویند.

گردش خارج از خانه در کنار خانواده

این روش ساده شامل بازی و فعالیت در محیط خارج از خانه است که می تواند در پارک یا در حیاط منزل باشد. دانشمندان معتقدند کودکان می توانند تمرکز خود را در محیط ها ی خارج از خانه به دلیل حذف بسیاری از عوامل حواس پرتی که به طور طبیعی در خانه وجود دارند، افزایش دهند.داشتن کودکی با اختلال عدم تمرکز بسیار دشوار است اما وقت گذرانی خارج از خانه می تواند اوقات خوشی را برای هر دو شما فراهم کند.

گردش خارج از خانه به همه در کاهش استرس کمک می کند.

در یک تحقیق منتشر شده در مجله چشم انداز و برنامه ریزی شهری میزان هورمون استرس، کورتیزول در ۲۵ نفر اندازه گیری شد. از شرکت کنندگان سوالاتی در مورد زندگی روزانه آنها و موارد استرس زا در خانه و محل کار پرسیده شد. نتایج به دست آمده نشان می دهد، افرادی که در مناطق سرسبزتر زندگی می کردند.
در مقایسه با آنهایی که در مرکز شهر زندگی می کردند استرس کمتری داشته اند.عامل مهم دیگر دراین زمینه وجود فعالیت فیزیکی در این نوع گردش ها است. انجام بازی های دسته جمعی مانند والیبال یا بدمینتون نه تنها به سلامت جسمانی بلکه به سلامت فیزیکی شما هم کمک می کند. برای آشنایی بادیگر روش های کاهش استرس این مقاله را از دست ندهید.

گردش کردن باعث افزایش ویتامین D در بدن می شود.

بیش از نیمی از افراد کشور از کمبود ویتامین D رنج می برند. افزایش سطح این و یتامین در بدن می تواند به پیشگیری از بیماری های مزمن مانند سرطان و یا بیماری هایی مانند آنفلونزا و سرما خوردگی کمک کند. بهترین را رساندن این ویتامین به بدن قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب است. با برنامه ریزی منظم گردش های خارج از خانه به زودی شاهد بهبود سلامت تک تک افراد خانواده خواهید بود.

کلید واژه ها

گردشگری

طبیعت

پارک

اردو

موزه

خانواده

کجا بریم

سلامت

منبع

سلامتی

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

سحر، فرصتی طلایی برای مرور دروس‌

پست بعدی

تابستان تعطیل نیست؛ هست؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.