برگزاری جشن روزه اولی ها

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اعلام جزئیات برنامه «فرزندان رمضان»، گفت: طرح همخوانی و ختم دسته جمعی قران کریم وجشن روزه اولی ها از جمله برنامه های این اتحادیه در ماه مبارک رمضان است.

حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اظهار داشت: همزمان با ماه مبارک رمضان، برنامه های فرهنگی - تربیتی با عنوان «فرزندان رمضان» ویژه اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در سراسر کشور و همچنین شبکه کادر و پشتیبان پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: اهداف برگزاری این برنامه شامل «ارتقای سطح انگیزه، نگرش و اهتمام نوجوانان نسبت به ارتباط با خدا و تقویت روحیه توکل و اخلاص»، «ارتقای سطح انگیزه، نگرش و اهتمام نوجوانان نسبت به تلاوت و تدبر در قرآن کریم»، «ایجاد علاقه به محیط و جمع مؤمنانه و اعتماد به اتحادیه به عنوان تشکل مطلوب اسلامی برای نوجوان امروز» و «ایجاد انگیزه، امید و شناخت نسبت به حضور و فعالیت در تشکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان» است.

جشن روزه اولی ها 

علامتی با اشاره به برنامه جشن اولی ها گفت: یکی از نکات تربیتی مهم در ایجاد مواجهه بین نسل نوجوان با واجبات دینی، ایجاد خاطره به یاد ماندنی برای آنان از انجام احکام است؛ در همین راستا نیز توصیه می شود که در ماه مبارک رمضان، برنامه و توجه ویژه ای به «روزه اولی ها» و نوجوانانی که برای اولین بار روزه واجب ماه مبارک رمضان را تجربه می کنند، اختصاص داده شود.
وی افزود: برنامه «جشن روزه اولی ها» با موضوع سفره افطار برای روزه اولی ها در سراسر کشور  برگزار می شود  این برنامه می تواند در قالب هیأت انصارالمهدی(عج) شهری برگزار شود.

طرح اکرام ایتام به مناسبت ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)

علامتی با بیان اینکه روز نیمه ماه مبارک رمضان مصادف با ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) به عنوان روز اکرام در تقویم ثبت شده است، خاطر نشان کرد: در طرح اکرام ایتام(شبگرد کوفه)، دانش آموزان به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی برای نیازمندان و ایتام اقدام خواهند کرد.
وی با تأکید بر اینکه شیوه جمع آوری کمک های مردمی به قرارگاه های عملیات شهری سپرده شده است، افزود: روش ها و مکان های پیشنهادی جمع آوری کمک های مردمی شامل «پایگاه های نماز جمعه(پس از هماهنگی با ستاد نماز جمعه)»، «مساجد و نماز جماعات(پس از هماهنگی با امام جماعت مسجد)»، «خانواده دانش آموزان و اجتماعات فامیلی و مهمانی ها(پس از هماهنگی با والدین)» و «ترویج سنت افطاری ساده در بین اعضای فامیل و اختصاص هزینه افطاری های تجملاتی به طرح اکرام ایتام(با همکاری والدین و فامیل) است.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: این طرح به مدت یک ماه و در طول ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: البته این طرح با نظارت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و با هماهنگی کمیته امداد امام(ره) برگزار می شود و کمک ها توسط کمیته امداد یا با نظارت کمیته امداد بین ایتام و نیازمندان توزیع خواهد شد.

برپایی هیأت های انصارالمهدی(عج) در ماه مبارک رمضان و تأکید بر مناجات خوانی دانش آموزان

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به فعالیت هیأت های انصارالمهدی(عج) بیان داشت: هیأت های انصارالمهدی(عج) در ماه مبارک رمضان با قوت فعال هستند و تأکید بر مناجات خوانی توسط دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه برنامه های ماه مبارک رمضان به صورت یک سبد برنامه ای ارائه می شود، گفت: تعداد برنامه ها زیاد است و هر کس متناسب با سلایق و علایق از این برنامه ها بهره مند می شود.

کلید واژه ها

نوجوان

دانش آموز

مذهبی

ماه رمضان

مناسبتها

منبع

فارس

نویسنده:

هادی سلیمانی راد

برگزاری-جشن-روزه-اولی-ها
پست قبلی

شادمانه زیستن؛ راه‌ها و رازها

پست بعدی

مغزهایی مثل مغز بادام برای فصل امتحان مناسب است

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.