هشتمین مدرسه تابستانی رویان از 31 تیر شروع می شود

در هشتمین دوره مدرسه تابستانی امکان پذیرش 350 نفر از دانشجویان رشته های مختلف علوم زیستی و پزشکی فراهم است.

دکتر نفیسه حسنی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در این رابطه اظهار کرد: پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات درمان ناباروری در هشتم خرداد ماه 1370 با هدف ارائه خدمات درمان ناباروری و انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی در زمینه علوم و فناوری های کمک کننده باروری با همت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از همکاران پرتلاش ایشان تأسیس و در سال 1379 به عرصه تحقیقات سلول های بنیادی وارد شد که این تحقیقات در سال 1382 به نتیجه رسید و پژوهشگاه رویان با تولید رده سلول های بنیادی جنینی نام ایران را در بین 10 کشور برتر دنیا که به این فناوری دست یافته اند قرار داد.
دبیر علمی هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان افزود: یکی از اهداف مهم محققین پژوهشگاه رویان، آموزش و آشنا نمودن دانشجویان با فناوری های جدید است از این رو در سال 1389 اولین مدرسه تابستانی بین المللی در پژوهشگاه رویان با هدف آموزش زیست شناسی تکوین و سلول های بنیادی برگزار شد.
وی ادامه داد: در طی 7 دوره متوالی، هر ساله بیش از 300 دانشجوی علاقمند در زمینه رشته های علوم زیستی و پزشکی شرکت کردند که از محضر اساتید مطرح بین المللی به مدت یک هفته بهره برده و از نزدیک با آزمایشات عملی آشنا شده اند.
حسنی تصریح کرد: موفقیت در برگزاری هفت دوره مدرسه تابستانی، ما را بر آن داشت تا با انگیزه بیشتر دعوت از اساتید معتبر دنیا را برای آموزش دانشجویان با آخرین پیشرفت های علمی ادامه دهیم.
دبیر علمی هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان افزود: هشتمین مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان با هدف آموزش ایمونولوژی-انکولوژی و تحقیقات ترجمانی در زمینه سرطان برای آشنا کردن دانشجویان رشته های مختلف علوم زیستی و پزشکی در مرداد ماه سال 1396 به مدت شش روز (31 تیر لغایت 5 مرداد ماه) برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها

مدرسه

معرفی مدارس

دانش آموز

سلامت

فناوری

تابستان

منبع

ایسنا

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

کوتاه و زیبا (6)

پست بعدی

رمز موفقیت در هفته آخر مانده به کنکور

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.