داستان نویسی رضوی

برترین آثار داستان نویسی رضوی کودکان و نوجوانان با محورهای موضوعی امام رضاعلیه السلام ، وقایع زندگی ایشان و آیین های بومی زیارت که در فراخوان مسابقه داستان نویسی رضوی منتشر شده بود، انتخاب شدند.

بر همین اساس، در این مسابقه، 5 هزار و 887 نفر با ارایه 7هزار و 971 اثر از مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور در این مسابقه شرکت کردند که از این تعداد 472 اثر به دبیرخانه کشوری جشنواره رضوی ارسال شد.
در این مسابقه، 13 اثر به عنوان برگزیده، 25 اثر شایسته تقدیر و در بخش ویژه فراگیر (آثار کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه) نیز دو اثر به عنوان آثار تقدیری شناخته شد.
در مسابقه «داستان نویسی رضوی»، مخاطبان در گروه های سنی 7 تا 10 سال، 11 تا 13 و 14 تا 16 سال شرکت کردند.
برگزیدگان گروه های سنی 7 تا 10 سال، استان های زنجان، چهارمحال و بختیاری و گیلان هر کدام با یک اثر و شایسته تقدیر این بخش نیز، استان های اردبیل با دو اثر، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و اصفهان با یک اثر هستند.
در بخش برگزیدگان گروه سنی 11 تا 13 سال استان های زنجان، اردبیل، همدان و کرمان هر کدام با یک اثر و در بخش شایسته تقدیر نیز، استان قزوین با سه اثر، همدان با دو اثر و زنجان، فارس و هرمزگان هر کدام با یک اثر معرفی شدند.
همچنین در بخش برگزیدگان گروه سنی 14 تا 16 سال، استان زنجان با سه اثر و استان آذربایجان شرقی با یک اثر و در بخش شایسته تقدیر این بخش نیز استان یزد با سه اثر و استان های گلستان، قزوین، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، زنجان و کردستان هر کدام با یک اثر قرار گرفتند.
در عین حال، در بخش ویژه فراگیر نیز، استان های لرستان و یزد تقدیر شدند.
داوری بخش داستان نویسی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را سودابه امینی، فاطمه طارمی و شراره هاشم دباغیان بر عهده داشتند.
آیین پایانی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام)، در روز جمعه 13 مرداد 1396، هم زمان با ولادت امام هشتم (ع) در مشهد مقدس برگزار می شود.
آثار برگزیده و تقدیر شده هشت بخش کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) در کتاب «آهوانه» منتشر می شود.
فراخوان کلی کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) شامل بخش های فرهنگی (نشریه نگاری، کتاب سازی، کاردستی) ویژه ی کودک و نوجوان، (قصه گویی) ویژه ی بزرگ سال، ادبی (شعرسرایی) ویژه کودک و نوجوان (داستان نویسی) ویژه کودک و نوجوان و بزرگ سال و هنری (سرود، پویانمایی) ویژه کودک و نوجوان در پایگاه اطلاع رسانی کانون به نشانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
اسامی کامل برگزیدگان بخش «داستان نویسی رضوی» کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام)، نیز در پایگاه خبری کانون منتشر شده است.

کلید واژه ها

کودک

نوجوان

کتاب

دانش آموز نمونه

مشهد

نویسنده:

هادی سلیمانی راد

داستان-نویسی-رضوی
پست قبلی

با افکار سالم زندگی سالمی داشته باشیم

پست بعدی

مغز در شرایط بی خوابی شدید سلول‌های زنده خود را می‌خورد

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.