«ماه پیشونی به کارگردانی آزاده انصاری روی صحنه می رود

قصه «ماه پیشونی را غالبا شنیده و احتمالا برای بچه های مان تعریف کرده ایم. تماشای آن روی صحنه تئاتر اما لطف و حسنی دیگر دارد.

«ماه پیشونی به کارگردانی آزاده انصاری تا آخر این ماه در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می رود. این نمایش برای آن ها که می خواهند کودکان شان با نوعی دیگر از هنر آشنا شوند، پیشنهاد مغتنمی است. عوامل «ماه پیشونی برای بچه ها ضیافتی درخور راه انداخته اند و 45 دقیقه آن ها را سرگرم می کنند. 
هم داستان نمایش که برگرفته از کهن الگوی ایرانی است، جذابیت دارد و هم نوع روایت آن برای بچه ها پر است از نکته. مهم ترینش آشنایی با هنر عروسک گردانی است که جلو چشم شان توسط بازیگران انجام می شود. بیش از نیاز به توضیح نیست جز دعوت به تماشای نمایش و یادآوری این که تئاترهایی مثل «ماه پیشونی مخاطب کودک را دست کم نمی گیرد. و البته فراموش نکنیم ذائقه هنری کودکان به غیر از فیلم و سریال به تئاتر (که مادر هنرها است) بیشتر نیاز دارد.
نمایش عروسکی «ماه پیشونی نوشته ایوب آقاخانی، اثر برگزیده دهمین دوره جشنواره بین المللی تهران-مبارک است و تولید کارگاه عروسکی گروه تئاتر معاصر است.در خلاصه داستان این نمایش عروسکی آمده است: «قصه گو قصه میگه، قصه شاهزاده ای که توی خواب، دخترکی رو می بینه که ماه رو پیشونیش داره، شاهزاده جوون یک دل نه صد دل عاشقش میشه. از سوی دیگه توی یه شهر کوچیک با دختر مهربونی آشنا می شیم که با نامادری و ناخواهریش زندگی می کنه و با تموم سختی ها با همه مهربونی می کنه. یه روز دخترک وقتی داشته پنبه ها رو می ریسیده باد پنبه هاش رو می ندازه توی چاه، دخترک از ترس نامادریش می ره توی چاه تا پنبه هاش رو برداره که متوجه می شه ناخواسته وارد خونه یه غول بامزه شده. غول در مقابل سه تا شرط حاضر پنبه های دخترک رو برگردونه، دخترک شرط های غول بامزه رو به جا می آره و غول هم پنبه هاش رو برمی گردونه و روی پیشونیش یه ماه زیبا می کاره، ماه پیشونی زیباتر میشه، ناخواهریش حسادت می کنه و سراغ غول میره و ازش به زور ماه می خواد اما حاضر نمیشه شرط های غول رو که شستن  ظرف ها، شونه کردن موها و جاروکردن خونه غول هست انجام بده، غول عصبانی میشه و رو پیشونی ناخواهری به جای ماه شاخ می کاره و...
آزاده انصاری کارگردان «ماه پیشونی ، پیش تر نمایش های «تنهاترین زیبای مرده ، «ماکوندو ، «برای سایه نوشتن ها ، «بی بی بیدل ، «خوشبختی های کوچک سوسک شدن و... را به صحنه برده است.
نمایش «ماه پیشونی تا 31 تیر هر روز ساعت 18:30 در پردیس تازه تاسیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان نوفل لوشاتو تقاطع رازی روی صحنه می رود.
عوامل این نمایش عبارتند از ایوب آقاخانی (نویسنده)، آزاده انصاری (کارگردان)، منوچهر شجاع (طراح صحنه)، محسن ایمانخانی (طراح عروسک)، مریم معینی (طراح لباس)، محمد فرشته نژاد (موسیقی)، آزاده فرهنگیان (شاعر)، مینووش رحیمیان، مرضیه ایمانخانی، ندا کوهی، نسترن نظری، طناز جلوسی و ساحل شفیعی (بازی دهندگان عروسک)، علی باروتی و حمیدرضا گودرزی (دستیاران)، مریم نراقی (مدیر فرهنگی و مشاور رسانه ای)، فرزین طاهری (عکس و ساخت تیزر)، صادق زرجویان (طراح پوستر و بروشور) و نادر برهانی مرند (تهیه کننده).  

کلید واژه ها

سینما

تئاتر

کودک

تهران

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

سه فاکتور طلایی محبت آفرین از کلام امام صادق علیه السلام

پست بعدی

رکورددار تعطیلات تابستانی در بین کشورها

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.