ثبت نام مجدد کتب درسی برای جاماندگان از 15 مردادماه

بر این اساس آن دسته از دانش آموزانی که به هر علتی موفق به ثبت نام در سامانه فروش کتب درسی نشده اند، می توانند از ۱۵ تا ۳۰ مردادماه به سامانه www.irtextbook.com مراجعه کنند.

همچنین بر اساس اعلام سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، سایت برای ثبت سفارش کتاب های درسی پایه دهم و یازدهم رشته معارف اسلامی از دهم مردادماه فعال شده است و دانش آموزانی که اطلاعات آنها برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در سامانه سناد «ثبت نام کامل» شده باشد، می توانند نسبت به ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند.
ثبت نام اینترنتی کتب درسی کلاس اولی ها که از  ۱۵ تیر شروع شده بود تا ۱۷ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. همچنین ثبت سفارش انفرادی و گروهی کتب پایه دهم و یازدهم فنی و حرفه ای و ثبت سفارش گروهی و انفرادی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان از ۱۵ تیر شروع شده و دانش آموزان برای اصلاح سفارش کتب پایه های دوم تا ششم ابتدایی نیز می توانند از طریق سامانه مربوط اقدام کنند.
وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای توجه به نکات زیر برای ثبت سفارشات را ضروری دانسته است:

  • از آنجایی که ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان بر اساس اطلاعات موجود در سامانه سناد است، ضرورت دارد مدارس نسبت به بروزرسانی و ثبت آخرین وضعیت اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی دانش آموزان در سامانه سناد در اسرع وقت اقدام کنند.  مدارس از طریق سامانه سناد، نسبت به ثبت سفارش گروهی دانش آموزان اقدام و از ارجاع موردی دانش آموزان و اولیاء آنان به کافی نت برای سفارش انفرادی پرهیز کنند.
  • دانش آموزان و اولیای آنان در صورت تمایل می توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند.  شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموزان، "رمز عبور" آن­ها به سامانه است؛ لذا در صورتی که شناسنامه دانش آموزان تعویض شده باشد، لازم است مراتب با ارائه تصویر صفحه اول شناسنامه به مدرسه محل تحصیل اطلاع داده شود تا با اصلاح اطلاعات سامانه سناد، ثبت سفارش و مشاهده اطلاعات سفارش، امکان پذیر شود.
    کتاب های درسی دانش آموزان از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش آموز قید شده است، توزیع می شود.  در صورت تغییر مدرسه محل تحصیل دانش آموز تا قبل از صدور حواله از منطقه به مدرسه،  امکان اصلاح سفارش از طریق سامانه، به شرح ذیل وجود دارد:
  • در صورت جا به جایی دانش آموز در سطح مدارس همان استان و ثبت اطلاعات در مدرسه های مبداء و مقصد، اطلاعات محل تحویل کتاب دانش آموز به طور خودکار در سامانه اصلاح و کتاب های درسی دانش آموز در مدرسه جدید تحویل می شود.
  • در صورت جا به جایی دانش آموز به مدارس استان دیگر و ثبت اطلاعات در مدرسه های مبداء و مقصد، دانش آموز ملزم به اصلاح سفارش خود است، کتاب های درسی دانش آموز، در صورت اصلاح  سفارش، در مدرسه جدید تحویل می شود.
  • در صورت جا به جایی دانش آموز بعد از صدور حواله از منطقه به مدرسه، کتاب های درسی دانش آموز از طریق مدرسه محل تحصیل قبلی (محل ثبت سفارش اولیه) قابل تحویل  است.
  • در صورت تغییر پایه تحصیلی دانش آموز تا قبل از صدور حواله از منطقه به مدرسه،  امکان اصلاح سفارش از طریق سامانه وجود دارد.
کلید واژه ها

کتاب

مدرسه

دانش آموز

تحصیلی

والدین

منبع

irtextbook

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

اشتباه کنید تا بهتر یاد بگیرید!

پست بعدی

چرا سرد کردن بعد از ورزش مهم است؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.