مضرات سریع غذا خوردن

نتایج بررسی های جدیدحاکی از آنست که بین سریع غذا خوردن و افزایش وزن رابطه مستقیم وجود دارد. 

در این بررسی آمده است سریع غذا خوردن موجب افزایش سایز دور کمر می شود و می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سکته مغزی را تشدید کند. در این بررسی پزشکان ژاپنی به مطالعه روی بیش از ۱۰۰۰ نفر در یک دوره پنج ساله پرداختند و بر ارتباط بین سریع غذا خوردن و ابتلا به سندرم متابولیک متمرکز شدند.
متخصصان روی پنج فاکتور خطرزای بیماری هایی همچون بیماری قلبی، دیابت و سکته مغزی مطالعه کردند که شامل فشار خون بالا، تری گلیسرید، قند خون بالا، پایین بودن سطح کلسترول خوب و بالا رفتن اندازه دور کمر می شود.
در این بررسی روی ۱۰۸۳ نفر که ۶۴۲ تن از آنان مرد بودند و به طور میانگین ۵۱ سال داشتند آزمایشاتی انجام شد. در شروع این مطالعه در سال ۲۰۰۸ در هیچ یک از این افراد علائم سندرم متابولیک مشاهده نشد.
در مدت پنج سال ۸۴ نفر از این افراد دچار سندرم متابولیک شدند. در مجموع آشکار شد که سریع غذا خوردن با افزایش وزن، بالا رفتن قند خون، افزایش سطح کلسترول بد و بیشتر شدن اندازه دور کمر مرتبط است.
همچنین افرادی که تند غذا می خورند در مقایسه با افرادی که سرعت غذا خوردن آنان معمولی است بیشتر احتمال دارد دچار سندرم متابولیک شوند

کلید واژه ها

سلامت

رژیم غذایی

بهتر است بدانیم

تغذیه

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

نقش خوش اخلاقی در ارتباطات اجتماعی

پست بعدی

فهرست حذفیات کنکور 97

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.