چهار دلیل موفقیت دانش آموزان

موفقیت دانش آموزان چهار دلیل عمده و اصلی دارد که رعایت اولویت آن ها الزامی است:

1- محیط:

در وهله ی اول شامل پدر و مادر است که بیش ترین نقش را در موفقیت دانش آموز دارند. خانواده های موفق معمولاً گفت وگو در مورد مسائل اصلی دانش آموز را در اولویت قرار می دهند و از طرح مسائل بی مورد مانند قیاس فرزندشان با دیگران خودداری می کنند. فرزند خود را در انتخاب رشته آزاد می گذارند و پیگیر ناکامی های گذشته ی خود در آینده ی فرزندشان نیستند و محیطی امن و آرام و به دور از تنش را برای او مهیا می کنند.

2- تلاش و انگیزه (هدف):

سؤال اساسی این است که کدام یک مقدم است. ما در شروع تحصیلات ابتدایی، هیچ گونه ذهنیتی نسبت به هدف، نمره و نتیجه نداشتیم، بلکه ابتدا تلاش کردیم و مورد تشویق قرار گرفتیم و کم کم این سیر شروع شد و هدف در ذهن ما شکل گرفت.

3- مهارت های شناختی و فراشناختی:

این مهارت ها دانش جدید و کارا در قیاس با علوم مدیریت و روان شناسی محسوب می شوند. در این مهارت های یاد می گیریم که دانش های پنهان در مورد نقاط قوتمان را کشف کرده و آن ها را برای نقاط ضعف مرتبط با قوت به کار ببریم. با این مهارت مسیر پیشرفت را طی کرده و به موفقیت دست خواهیم یافت.

4- منابع:

این مورد شامل مواردی مانند معلم، کتاب های کمک آموزشی، مدرسه و مشاور می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده اگر منابع در بهترین حالت باشد فقط 30 درصد مؤثر خواهد بود.

کلید واژه ها

موفقیت

دانش آموز

مطالعه

خانواده

تحصیلی

مدرسه

معلم

منبع

کانون

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

وظیفه یا نتیجه؟ شاید هم راه سوم!

پست بعدی

از چه زمانی موبایل و تبلت را به فرزندمان معرفی کنیم؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.