ادغام آزمون های ورودی دبیرستان های تیزهوشان و نمونه دولتی

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آزمون های ورودی دبیرستان های دوره دوم تیزهوشان و نمونه دولتی از امسال ادغام و قبل از خرداد سال آینده برگزار می شود.

مهدی نوید ادهم در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تاکنون به صورت جداگانه و به فاصله یک ماه از هم برگزار می شد که این مشکلاتی را برای دانش آموزان ایجاد می کرد.
وی از حذف دوره پیش دانشگاهی از سال آینده خبر داد و گفت: با اجرای کامل نظام شش سه سه، از سال تحصیلی آینده به جای دوره پیش دانشگاهی پایه دوازدهم جایگزین دوره پیش دانشگاهی خواهد شد.
نوید ادهم درباره عناوین و تعداد دروس امتحانات نهایی دانش آموزان افزود: سیاست آموزش و پرورش کاهش تعداد این دروس است و در صورت تصویب در شورای عالی، دروس امتحانات نهایی کاهش خواهد یافت.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تأکید کرد: تاکنون امتحان ۴ درس دوره پیش دانشگاهی و ۱۰ درس پایه سوم متوسطه به صورت نهایی برگزار می شد و در پایه یازدهم نیز هیچ امتحانی به صورت نهایی برگزار نمی شد که در صورت تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش، امتحانات نهایی در پایه یازدهم هم خواهیم داشت.
نوید ادهم با اشاره به اینکه هم اکنون تأثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری تنها تأثیر مثبت است، گفت: برگزاری امتحانات نهایی برای آموزش و پرورش بسیار هزینه بردار است و این وزارتخانه تأثیر قطعی نمرات این امتحانات در کنکور سراسری را خواستار است.
وی خبر برخی خبرگزاری ها مبنی بر تأثیر قطعی سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور ۹۸ را تأیید نکرد و افزود: این موضوع در دستور کار وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم تحقیقات و فناوری است و نتیجه قطعی آن تاکنون مشخص نشده است.

کلید واژه ها

دانش آموز

آموزش پرورش

مدرسه

تحصیلی

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

گالری پس زمینه های تقویم سال 1397 بهمراه فایل لایه باز

پست بعدی

تاثیر خندیدن به خود روی سلامتی

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.