17 توصیه مهم برای بازدید موفق از نمایشگاه کتاب

شعار سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران:"یک کتاب بیشتر بخوانیم" 

1- برای آمدن به نمایشگاه حتی المکان از خطوط مترو استفاده کنید. و یا می توانید به شکل های زیر به نمایشگاه بیایید.

خودروی شخصی
برای رسیدن به نمایشگاه باید وارد آزاد راه خلیج فارس بشوید. اتوبان های امام علی، چمران و آیت الله سعیدی درنهایت به آزادراه خلیج فارس می رسند. شهر آفتاب درست در ضلع روبه روی حرم مطهر قرارگرفته است.
مترو
برای رسیدن به شهر آفتاب باید وارد خط یک (خط قرمزرنگ) بشوید. اینجا همان خط مترویی است که ایستگاه کهریزک را به ایستگاه تجریش وصل می کند. ایستگاه شهر آفتاب هم یکی از ایستگاه های جدید متروی تهران است که هم زمان با راه افتادن نمایشگاه کتاب مسافرگیری می کند.
قطارهای مترو از اولین روز نمایشگاه کتاب یعنی ۱۵ اردیبهشت ماه، از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح کارش را آغاز می کند. فاصله ی زمانی حرکت هر قطار هم فعلاً ۱۵ دقیقه است. آخرین قطار شهر آفتاب را ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه ی شب ترک می کند.
اتوبوس
اگر می خواهید با اتوبوس به نمایشگاه کتاب و شهر آفتاب بروید، باید از میدان تجریش، میدان صنعت، میدان نوبنیاد، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران پارس، میدان آزادی، میدان راه آهن، ترمینال جنوب، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد اتوبوس های شهر آفتاب / نمایشگاه کتاب را سوار شوید.
 تاکسی
برای رسیدن به نمایشگاه کتاب / شهر آفتاب می توانید از تاکسی ها یا ون هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب / شهر آفتاب می روند، استفاده کنید. 

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

2-
قبل ازحضور در نمایشگاه با مراجعه به سایت نمایشگاه، www.tibf.ir از موقعیت سالنهای نمایشگاه مطلع و مقصد خود را تعیین کنید.
3- اگر بازدید کننده حرفه ای هستید حتی الامکان روزهای پنجشنبه و جمعه را برای بازدید از نمایشگاه انتخاب نکنید.
4- سعی کنید در ساعات اولیه روز از نمایشگاه بازدید کنید.
5- اگر به دنبال کتاب خاصی هستید، قبل از رفتن به نمایشگاه، مشخصات کتاب، سالن و محل استقرار ناشر در نمایشگاه را از طریق سایت نمایشگاه www.tibf.ir به دست بیاورید.
6- در محوطه نمایشگاه و در تمام سالن ها، میزها و غرفه هایی تحت عنوان اطلاع رسانی رایانه ­ای وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنها کتاب و ناشر مورد نظر خود را پیدا کنید.
7- اگر قصد بازدید چند ساعته از نمایشگاه را دارید همراه باخود خوراکی های مختصر و سبک بیاورید.
8- از دستفروش های داخل و یا بیرون نمایشگاه مواد غذایی نخرید.
9- اگر قصد دارید وقت زیادی را درسالن های نمایشگاه سپری کنید، بهتر است کودکان را با خود همراه نکنید.
10- چنانچه با فرزندان خردسال به نمایشگاه آمده­ اید از مراجعه به سالن های بزرگ­سال خودداری کرده و همراه با آنها به بخش سرگرمی های کودک و نوجوان یا سالن های ناشران کودک و نوجوان بروید و صبورانه به آنها اجازه دهید غرفه ها و کتاب ها را بازدید کنند.
11- اگر وسایل همراهتان سنگین است آن را به باجه های امانات درسطح نمایشگاه بسپارید. 
12- کتابهایعرضه شده در نمایشگاه با ده درصد تخفیف ارائه می­شود. ارائه این میزان تخفیف ازسوی ناشران و صدور فاکتور الزامی است.
13- باجه ­­­های پست در محوطه نمایشگاه کتاب های شما را بسته بندی کرده و به آدرس مورد نظرتان در سراسر کشور ارسال می کند.
14- حتی الامکان از طریق کارت های اعتباری و عابر بانک خرید کنید.
15- اگر همراه سالمندان و یا خردسالان به نمایشگاه آمده­ اید برای رفت و آمد از مینی­ بوس­ های سیار در سطح نمایشگاه استفاده کنید.
16- هنگام بازدید چنانچه هرگونه مزاحمتی برای شما پیش آمد و یا با افراد مزاحم مواجه شدید سریعا به مسئولین انتظامات سالن اطلاع دهید.
17- برای بازدید از نمایشگاه کفش راحت بپوشید.

کلید واژه ها

کتاب

اخبار

نمایشگاه

تهران

معرفی وب سایت

منبع

http://tibf.ir

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

چگونه دانش آموز خوش خطی باشیم ؟

پست بعدی

کاروانسرای در مسیر جاده ابریشم

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.