راه اندازی سامانه الکترونیکی اوقات فراغت

مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها وفضاهای پرورشی وزارت آموزش وپرورش ، از راه اندازی سامانه الکترونیکی اوقات فراغت خبرداد.

مهدی علی اکبرزاده اظهارکرد: دانش آموزان پس از 9 ماه تلاش در طول سال تحصیلی نیازمند برنامه ریزی مناسب جهت گذراندن اوقات فراغت در فصل تابستانی هستند، بنابراین فراهم کردن فضاهای تفریحی و با نشاط برای دانش آموزان از وظایف مسئولان است تا بتوانند حداکثر استفاده را از اوقات داشته باشند.
وی افزود: برنامه ریزی اوقات فراغت در تابستان 96 براساس شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال انجام شده است و تلاش کردیم ضمن جذب حداکثری دانش آموزان در مراکز و پایگاه های اوقات فراغت تابستان و با مساعدت سایر دستگاه های ذی ربط شعار هر دانش آموز یک مهارت را محقق سازیم.
علی اکبرزاده تصریح کرد: براساس اسناد بالادستی، برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان جزو وظایف آموزش وپرورش است، بنابراین با استفاده از فضاهای درون سازمانی از جمله مدارس و هنرستان ها، مراکز دارالقرآن ، کانون های فرهنگی تربیتی و کانون های فکری کودکان و نوجوانان، مراکز مربوط به سازمان دانش آموزی، اردوگاه های دانش آموزی، مجتمع ها و سالن های ورزشی، پژوهش سراها، سالن های سینمایی دانش آموزی و مراکز فعال تشکلهای دانش آموزی، مراکز و پایگاه های تابستانی فعالیت خواهند کرد.
مدیرکل فرهنگی وهنری اردوها و فضاهای پرورشی از راه اندازی سامانه اوقات فراغت برای اولین بار خبرداد و خاطرنشان کرد: سامانه اوقات فراغت در سال 95 در 6 استان اجرایی شد و پس از موفقیت، در سال 96 در تمامی استان ها از آن استفاده خواهد شد.
وی زمان ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی را اواخر خردادماه اعلام و اظهارکرد: ثبت نام در برنامه های اوقات فراغت از اواخر تابستان و از طریق سامانه الکترونیکی اوقات فراغت انجام خواهد شد و برای اولین بار اطلاعات کاملی از برنامه های اوقات فراغت، مربیان، سوابق فعالیت های دانش آموزی و فضاهای موجود پرورشی دراین سامانه قرار می گیرد تا والدین فرصت انتخاب بیشتری داشته باشند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،علی اکبرزاده دست یابی آسان به اطلاعات آماری دانش آموزان را از ویژگی های سامانه الکترونیکی دانست و خاطرنشان کرد: امکان تهیه هر نوع گزارش با بازه مشخص زمانی در این سامانه وجود دارد و از آن می توان به عنوان یک بانک اطلاعات جامع استفاده کرد.

کلید واژه ها

دانش آموز

مدرسه

تابستان

آموزش پرورش

اردو

مسافرت

نوجوان

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

کتابهای درسی در بلاروس الکترونیکی می شود

پست بعدی

آغاز هدایت تحصیلی دانش‌آموزان از اول تیر ماه

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.