معلم، مسئولیت تربیت را بر عهده دارد نه آموزش

وزیرآموزش و پرورش، با بیان این که معلم، مسئولیت تربیت را برعهده دارد نه مسئولیت آموزش، گفت: تربیت در ابعاد مختلف در کلاس درس و برنامه ریزی درسی مترکز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، دکتر فخرالدین دانش آشتیانی در نشست مشترک معاونان و روسای ادارات آموزش و پرورش استان، اظهارکرد: در بحث تربیت باید یک سری اصول رعایت شود تا برنامه ریزی ها موفق باشد .
وزیرآموزش و پرورش با بیان این که بر اساس سند تحول بنیادین، آموزش وپرورش باید بستر تربیت را برای دانش آموزان فراهم کند، تصریح کرد: تربیت در حوزه سند تحول به معنای واقعی اجرا نمی شود و هنوز تمرکز ما بر آموزش است .
وی با تاکید بر این که مسئولیت نظام تعلیم و تربیت، تربیت است، افزود: تربیت خارج از کلاس درس نبوده و باید در خود کلاس و توسط معلم پیاده سازی شود .
عضو کابینه تدبیر وامید بیان کرد: اگر فعالیت های خارج کلاس به معنای برنامه ریزی برای تربیت در نظر گرفته شود به نتیجه نمی رسیم زیرا تربیت در ابعاد مختلف در کلاس درس و برنامه ریزی درسی مترکز است .
دکتر دانش آشتیانی با تاکید بر این که باید تمرکز بر روی تربیت باشد، ادامه داد: معلم در کلاس درس مسئولیت تربیت را بر عهده دارد نه آموزش. این اشتباه است که فکر کنیم معاون پرورشی وظیفه تربیت و معلم کلاس وظیفه آموزش را دارد .
وزیرآموزش وپرورش، بحث مهارات های زندگی در تمامی ساعات درسی باید به دانش آموزان آموخته شود، افزود: متاسفانه هر مسئله ای در آموزش و پرورش که بنا بر حل آن داریم، یک فعالیت جدا از برنامه ریزی برای آن در نظر می گیریم و این در حالی است که مسائل باید درکلاس درس حل شود .
وی خاطر نشان کرد: هدف ما تربیت است و این تربیت در مکانی به نام کلاس درس و توسط معلم اتفاق می افتد.

کلید واژه ها

معلم

آموزش پرورش

دانش آموز

مدرسه

پست قبلی

مدارس «نشان استاندارد» می‌گیرند

پست بعدی

مشارکت یک میلیون دانش آموز پایه نهم در فرآیند انتخاب رشته

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.