پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید 97-96، پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در متن پیام سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش آمده است:
«سپاس و ستایش بی پایان، خداوندی را سزاست که به انسان فکرت آموخت و جانش را به نور دانش روشن ساخت.
ماه مهر و همزمانی آن با محرم حسینی (ع)، پیام جوانمردی، آزادگی، عدالت طلبی و حقیقت جویی را برای نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی به ارمغان می آورد.
تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از دیرباز در فرهنگ غنی دینی و ملی ما واجد والاترین جایگاه بوده و در جهان معاصر هم آموزش و پرورش به عنوان عامل مولد سرمایه های ارزشمند انسانی و محور توسعه پایدار تلقی شده است و از نقشی شگرف در رشد و پیشرفت همه جانبه جوامع برخوردار شده است.
رهبر فرزانه انقلاب نیز آینده کشور را مرهون تلاش امروز آموزش و پرورش دانسته و همواره همه دستگاه ها و سازمان ها را به همکاری با این نهاد اثرگذار دعوت کرده اند.
همچنین ریاست محترم جمهور، مدرسه را خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش را بنیادی ترین و مهم ترین بخش توسعه کشور معرفی نموده و دستیابی به پیشرفت و توسعه و ارتقا فرهنگ، دین مداری و اخلاق در جامعه را در پرتو تلاش های مجدانه معلمان می دانند.
ما در دولت تدبیر و امید برآنیم تا در پرتو این حمایت های اصولی و مشارکت آحاد مردم و همکاری همه دستگاه ها از طریق «تحول در متن برنامه ها» و «تغییر در شیوه مدیریت آموزش و پرورش»، به مطالبه ملی ایجاد تحول بنیادین در دستگاه تعلیم و تربیت پاسخ دهیم.
از معلمان فرهیخته و مدیران دلسوز به عنوان عزیزترین سرمایه های کشور صمیمانه می خواهم؛ در تربیت نسلی متعهد به ارزش های دینی و ملی، دارای تفکر انتقادی و صبور در گفتگو، واجد روحیه انقلابی و سرزنده و بانشاط، دلسوزانه بکوشند.
همچنین از دانش آموزان گرامی و فرزندان عزیزم می خواهم قدردان فرصت ها بوده و در کمال ادب و احترام، خوشه چین دانش و علم معلمان خوب خود باشند.
از اولیاء گرامی انتظار دارم همچون گذشته با مشارکت فکری در امور مدرسه یاریگر معلمان و مربیان فرزندان خویش باشند.
اینجانب ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، همگان را به ایفای نقش مؤثرتر در ارتباط با آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین و بزرگ ترین نهاد کشور دعوت می کنم».

کلید واژه ها

آموزش پرورش

مدرسه

دانش آموز

تحصیلی

معلم

والدین

محرم

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

مواجهه با پاسخ های اشتباه دانش آموزان - تدریس موفق - قسمت هشتم

پست بعدی

راه هایی برای کم کردن نگرانی کلاس اولی ها

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.