انجمن اولیا و مربیان 183 میلیارد تومان به مدارس کشور کمک مالی کرد

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش از ارائه کمک مالی 183میلیارد تومانی و کمکهای غیر نقدی 181میلیارد تومانی به مدارس کشور طی سال تحصیلی گذشته خبر داد.

نورعلی عباسپور روز سه شنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه افزود: حدود 92 هزار مدرسه در سراسر کشور، واجد شرایط تشکیل انجمن بودند که بیش از 55 هزار مدرسه شهری، بیش از 30هزار مدرسه روستایی و بیش از پنج هزار مدرسه عشایری را شامل می شود.
وی در خصوص کمک های نقدی به مدارس گفت: هیچ گونه اجباری برای پرداخت کمک نقدی وجود ندارد و صرفا برای بهبود شرایط انجام می شود بنابراین آنچه انجمن وظیفه دارد به آن عمل کند مساله جلب خانواده ها برای مشارکت در امور مدرسه است و بررسی شرایط و تخطی نکردن از قانون توسط بخش ارزیابی عملکرد این کار مورد توجه است.

** شهرداری مسئول تامین خودرو امن برای سرویس مدارس

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان گفت: تامین خودرو و تمامی مراحلی که خودروی امن در اختیار دانش آموزان باشد در اختیار شهرداری است و مدیران ملزم به انعقاد قرارداد با پیمانکاران مجاز، هستند و عمده مشکلات در مورد خودروهای آزاد است.
عباسپور با بیان اینکه تعیین نرخ سرویس مدارس به عهده آموزش و پرورش نیست، افزود: عدول از قوانین و اجرای قانون و نظارت بر آن را، آموزش و پرورش انجام می دهد.
وی در مورد ساماندهی سرویس مدارس با اشاره به اینکه نرخ پیشنهادی را اواخر مهرماه به شورای شهر می دهد، گفت: شرایط نسبت به سال گذشته بهتر شده و کارگروه ماده 18متشکل از نمایندگان نهادهای مختلف از جمله شهرداری، پلیس راهور، آموزش و پرورش و شورای شهر است که کنترل و ارزیابی و نظارت کار را بر عهده دارند.

**امکان تمدید مهلت انتخابات انجمن اولیا و مربیان

عباسپور در مورد انتخابات انجمن اولیا و مربیان گفت: این انتخابات تا 15 مهرماه ادامه داشته اما اگر مدرسه مشکلی داشته باشد با هماهنگی اداره آموزش و پرورش، می تواند تا 15آبان ماه هم تمدید شود و نگاه مالی و اقتصادی به انجمن اولیا و مربیان نباید وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه هفته پیوند انجمن اولیا و مربیان امسال از ۲۴ مهرماه با شعار «انجمن اولیا و مربیان کارآمد؛ مدرسه سلامت» آغاز می شود، افزود: روزشماری برای این هفته در نظر گرفته شده که براساس آن، دوشنبه ۲۴ مهر ماه روز «انجمن اولیا و مربیان، مدرسه حسینی»، سه شنبه ۲۵ مهرماه روز «انجمن اولیا و مربیان، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»، چهارشنبه ۲۶ مهرماه روز «انجمن اولیا و مربیان؛ سلامت جسم و روان»، پنجشنبه ۲۷ مهرماه روز «انجمن اولیا و مربیان، فضای مجازی»، جمعه ۲۸ مهرماه روز «انجمن اولیا و مربیان، تعالی معنوی»، شنبه ۲۹ مهرماه روز «انجمن اولیا و مربیان، کارآفرینی» و یک شنبه ۳۰ مهرماه روز «انجمن اولیا و مربیان، یادگیری مداوم» نام گذاری شده است.

**دریافت اجباری مشارکت مالی از خانواده ها، غیرقانونی است

رئیس اداره توسعه انجمن های اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست اظهار کرد: همواره تصور بر این است اگر مدیر مدرسه ای مشارکت مالی از خانواده ها اخذ می کند کاری غیرقانونی است در حالیکه طبق مصوبه مجلس مدیران می توانند از مشارکت اولیا بهره گیرند اما این مساله نباید اجباری و در فصل ثبت نام باشد.
محمدرضا ولی زاده گفت: سعی می کنیم تمام زیرساخت هایی که به تصمیم سازی های مهم کمک می کند مورد توجه باشد که در حوزه بوفه مدارس، پوشاک دانش آموزی و حمل و نقل دانش آموزان این مساله لحاظ شده است.
وی گفت: تلاش کردیم قوانین حمایتی برای والدین اعمال شود و معتقدیم برای تمامی شئون دانش آموزان نمی توان از نهادهای حاکمیتی بهره گرفت و نیاز به مشارکت اولیا است.

کلید واژه ها

آموزش پرورش

مدرسه

دانش آموز

تحصیلی

والدین

منبع

ایرنا

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

چگونه به کودک یاد دهیم که بد دهنی نکند؟

پست بعدی

کبوترها در انجام کارهای همزمان از انسان ها سریع تر هستند

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.