عدم تربیت دانش آموزان بدون همگرایی و همسویی خانواده و مدرسه

وزیرآموزش و پرورش درآئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: تربیت دانش آموزان بدون همگرایی و همسویی خانواده و مدرسه امکان پذیرنیست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهرامروز، سید محمد بطحایی درآئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در تالار فرهنگ تهران با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری معلم و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و دفاع مقدس و مدافعان حرم و بنیانگذار انقلاب وآرزوی صحت و سلامت برای رهبر معظم انقلاب، اظهارکرد: خانواده و مدرسه مانند2 بال یک کبوتر و درعرصه تربیت هستند که اگر با هم حرکت نکنند این کبوتر به اوج نمی رسد .
وی افزود: متاسفانه در برخی اوقات عدم هماهنگی مسیر تربیتی خانواده و مدرسه سبب می‌شود آنچه در مدرسه به کودک آموخته می‌شود درخانواده از بین می‌رود و یا گاهی اوقات عکس این موضوع اتفاق می‌افتد.
بطحایی واژه پیوند را هوشمندانه دانست که به هفته اولیا و مربیان معنا می‌ بخشد و اظهارکرد: اگر این پیوند وجود نداشته باشد تربیت محقق نخواهد شد، هفته پیوند فرصت خوبی است برای یادآوری اهمیت پیوند اولیاو مربیان است .
وزیرآموزش و پرورش گفت: امروزه شاهد آسیب‌ های اجتماعی فراوانی درجامعه هستیم که روح و روان دانش آموزان را نشانه گرفته است، به قدری هجمه‌ها به اوج خود رسیده است که بسیاری از برنامه ها راجابجا می‌کند و این موضوع، پیوند اولیا و مربیان را در اولویت های برنامه های آموزش و پرورش قرار می دهد .
وی ادامه داد: همانطورکه در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت است و سایر بخش‌های آموزش و پرورش نقش پشتیبانی و ستادی دارند .
عضو کابینه تدبیرو امید، باور مدیر به موضوع پیوند اولیا و مربیان را یکی از شاخص‌های شایستگی مدیران دانست و اظهارکرد: اهتمام در تقویت پیوند خانواده‌ ها با مدیریت مدرسه از شاخص‌های سنجش شایستگی‌ها در مدارس خواهد بود، بنابراین اساس کار و فعالیت نظام کنترل و کیفیت واحدهای آموزشی تلاش برای تقویت پیوند اولیا با مدرسه خواهد بود .
وی تصریح کرد: اگر ما نتوانیم مدیریت مدرسه را از لحاظ دانش و مهارت‌ ها ارتقا دهیم سایر تلاش‌ ها برای تربیت دانش آموزان بی ثمر خواهد بود .
بطحایی روش ها و مسیرهایی که تا کنون برای پیوند اولیا و مربیان ترسیم شده را ناکارآمد دانست و خاطر نشان کرد: ادامه این رویه اهداف نظام تعلیم و تربیت را محقق نمی کند و چالش ها هم چنان پیش روی ما خواهد بود بنابراین از همه مسئولین ستادی و استان‌ها می‌ خواهم و مسیرهای جدیدی را برای تحقق اهداف تربیتی ترسیم کنند.
وی از راه اندازی شبکه ملی تعاملی آموزش و پرورش(iptv) درآینده نزدیک خبرداد و عنوان کرد: از طریق این شبکه آموزش های مورد نیاز و تخصصی مربوط به دانش آموزان در سنین مختلف به طور مستمر برای اولیا ارائه می شود

کلید واژه ها

آموزش پرورش

مدرسه

دانش آموز

تحصیلی

خانواده

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

مواد غذایی مورد نیاز برای سلامت استخوان

پست بعدی

چگونه باهوش تر شویم؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.