عدم تربیت دانش آموزان بدون همگرایی و همسویی خانواده و مدرسه

وزیرآموزش و پرورش درآئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: تربیت دانش آموزان بدون همگرایی و همسویی خانواده و مدرسه امکان پذیرنیست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهرامروز، سید محمد بطحایی درآئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان در تالار فرهنگ تهران با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری معلم و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و دفاع مقدس و مدافعان حرم و بنیانگذار انقلاب وآرزوی صحت و سلامت برای رهبر معظم انقلاب، اظهارکرد: خانواده و مدرسه مانند2 بال یک کبوتر و درعرصه تربیت هستند که اگر با هم حرکت نکنند این کبوتر به اوج نمی رسد .
وی افزود: متاسفانه در برخی اوقات عدم هماهنگی مسیر تربیتی خانواده و مدرسه سبب می‌شود آنچه در مدرسه به کودک آموخته می‌شود درخانواده از بین می‌رود و یا گاهی اوقات عکس این موضوع اتفاق می‌افتد.
بطحایی واژه پیوند را هوشمندانه دانست که به هفته اولیا و مربیان معنا می‌ بخشد و اظهارکرد: اگر این پیوند وجود نداشته باشد تربیت محقق نخواهد شد، هفته پیوند فرصت خوبی است برای یادآوری اهمیت پیوند اولیاو مربیان است .
وزیرآموزش و پرورش گفت: امروزه شاهد آسیب‌ های اجتماعی فراوانی درجامعه هستیم که روح و روان دانش آموزان را نشانه گرفته است، به قدری هجمه‌ها به اوج خود رسیده است که بسیاری از برنامه ها راجابجا می‌کند و این موضوع، پیوند اولیا و مربیان را در اولویت های برنامه های آموزش و پرورش قرار می دهد .
وی ادامه داد: همانطورکه در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت است و سایر بخش‌های آموزش و پرورش نقش پشتیبانی و ستادی دارند .
عضو کابینه تدبیرو امید، باور مدیر به موضوع پیوند اولیا و مربیان را یکی از شاخص‌های شایستگی مدیران دانست و اظهارکرد: اهتمام در تقویت پیوند خانواده‌ ها با مدیریت مدرسه از شاخص‌های سنجش شایستگی‌ها در مدارس خواهد بود، بنابراین اساس کار و فعالیت نظام کنترل و کیفیت واحدهای آموزشی تلاش برای تقویت پیوند اولیا با مدرسه خواهد بود .
وی تصریح کرد: اگر ما نتوانیم مدیریت مدرسه را از لحاظ دانش و مهارت‌ ها ارتقا دهیم سایر تلاش‌ ها برای تربیت دانش آموزان بی ثمر خواهد بود .
بطحایی روش ها و مسیرهایی که تا کنون برای پیوند اولیا و مربیان ترسیم شده را ناکارآمد دانست و خاطر نشان کرد: ادامه این رویه اهداف نظام تعلیم و تربیت را محقق نمی کند و چالش ها هم چنان پیش روی ما خواهد بود بنابراین از همه مسئولین ستادی و استان‌ها می‌ خواهم و مسیرهای جدیدی را برای تحقق اهداف تربیتی ترسیم کنند.
وی از راه اندازی شبکه ملی تعاملی آموزش و پرورش(iptv) درآینده نزدیک خبرداد و عنوان کرد: از طریق این شبکه آموزش های مورد نیاز و تخصصی مربوط به دانش آموزان در سنین مختلف به طور مستمر برای اولیا ارائه می شود

کلید واژه ها

آموزش پرورش

مدرسه

دانش آموز

تحصیلی

خانواده

پست قبلی

مواد غذایی مورد نیاز برای سلامت استخوان

پست بعدی

چگونه باهوش تر شویم؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.