تأثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری، در مجموع 30 درصد است که 25 درصد مربوط به پایه سوم متوسطه و 5 درصد مربوط به دروس پایه پیش دانشگاهی است.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش درخصوص «تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال جاری»، اظهار داشت: امسال میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور در مجموع 30 درصد است که 25 درصد مربوط به پایه سوم متوسطه و 5 درصد مربوط به دروس پایه پیش دانشگاهی است.
وی در خصوص «سامانه فارغ التحصیلان»، گفت: در گذشته نمرات و کارنامه دانش آموزانی که دیپلم می گیرند و فارغ التحصیل می شوند، به صورت دستی صادر می شد و این نمرات از طریق سامانه روی کارنامه ثبت نمی شد.
عمادی افزود: در حال حاضر سامانه ای به نام «فاینال» مربوط به امتحانات نهایی وجود دارد و نمرات از این طریق، به سامانه فارغ التحصیلان انتقال پیدا می کند و کارنامه صادر می شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در توضیح وضعیت این سامانه تصریح کرد: مزیت این روش این است که دخالت عامل انسانی در صدور کارنامه کاهش می یابد و اشتباهات و خطاها از بین می رود.
وی اضافه کرد: این سامانه کمک زیادی در جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی و تغییرات در نمرات امتحانی می کند و در سال تحصیلی جاری نیز این روش اجرا می شود و در حال حاضر برای فارغ التحصیلان دیپلمه انجام می شود.
عمادی متذکر شد: در سال های بعد ثبت نمرات در این سامانه را به پایه های پایین تر می آوریم یعنی دبیران در امتحانات غیرنهایی خود و مدرسه ای می توانند نمرات خود را در سامانه وارد کنند و در همانجا، کارنامه دانش آموزان صادر می شود.

کلید واژه ها

آموزش پرورش

دانش آموز

کنکور

تحصیلی

سازمان سنجش

امتحان

نویسنده:

هادی سلیمانی راد

تأثیر-30-درصدی-سوابق-تحصیلی-دانش-آموزان-در-کنکور-سراسری
پست قبلی

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی هشتم

پست بعدی

علت ترس کودکان از مدرسه چیست ؟

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.