آموزش گام به گام نقاشی - موش کارتونی

همانطور که می بینید، نقاشی امروز ما یک موش کارتونی است. برای شروع کار با سه دایره شروع می کنیم. 

ببینید که چطور حدود کلی موش کارتونی مشخص می شود! این کار کمک می کند که ادامه ی نقاشی راحت تر شود.سپس همانند تصویر زیر خطوط قرمز و سبز را در جاهای مشخص شده بکشید. این خطوط نیز در کشیدن اعضای بدن موش کارتونی شما کمک فراوانی می کند.

نقاشی برای همه - موش کارتونی
پس از کامل شدن پیش طرح، جزئیات و طرح اصلی را از صورت موش شروع می کنیم. دایره ی کوچکی را برای چشم آن در نظر می گیریم و سر بینی او را با شکلی شبیه دایره می کشیم.
در تصویر بعدی می بینید که از چه خطوطی برای صورت بلند و دراز موش استفاده کردیم. کافیست دایره بزرگ را با دو خط منحنی به سر بینی موش وصل کنید. با یک بیضی نیمه نیز می توانید گوش آن را بکشید.

نقاشی برای همه - موش کارتونی
گوش دیگر موش کارتونی را بکشید و بروید سراغ بدن او.
با کمی دقت می توانید به خوبی از پس کشیدن آن بر بیایید. دایره هایی که برای بدن موش کشیدید کمک می کند که این پیچ و تاب ها را به راحتی بکشید.
خطوط سبز را برای مشخص کردن دست و پاهای موش کارتونی استفاده کردیم و حالا به کمک آنها دست او را می کشیم.

نقاشی برای همه - موش کارتونی
دست دیگر  دورتر از ما است و ما قسمت کمتری از آن را می بینیم. پس دست دیگر به این صورت می کشیم. پاهای موش را نیز بر اساس همان خطوط سبز کامل می کنیم. ران موش را به صورت نیم دایره ای بکشید. به این صورت به پای او حجم می دهیم.
دم موش شبیه کمی شبیه حرف ل در فارسی می باشد که کمی پیچ و تاب بیشتری دارد. با کشیدن دو خط منحنی که در یک نقطه به یکدیگر متصل می شوند، به دم او حجم می دهیم.

نقاشی برای همه - موش کارتونی
و حالا با پاک کردن خطوط پیش طرح، طرح اصلی نمایان می شود. و شما می توانید با اضافه کردن جزئیات بیشتری که دوست دارید، آن را کامل تر کنید و سپس رنگ کنید.

نقاشی برای همه - موش کارتونی

کلید واژه ها

نقاشی

کودک

آموزش صفر تا صد

آموزش تصویری

آموزش نقاشی

منبع

قلم چی

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

حقایقی جالب در مورد صابون های ضد باکتری و ضد میکروب

پست بعدی

مستند خسته نباشید - کارگری در معدن

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.