مدارس هسته ای ویژه دختران در تهران ایجاد می شود

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: مصمم هستیم با توسعه مدارس انرژی هسته ای در تهران زمینه تحصیل دختران را هم فراهم کنیم تا انسان هایی عالم تربیت شوند.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه کلنگ زنی ساخت دبیرستان هسته ای در قزوین، اظهار داشت: مدارس سازمان انرژی اتمی که در تهران و مشهد راه اندازی شده است، بسیار مشهور هستند و بهترین ها را تربیت کرده اند که به مجامع بین المللی راه یافته اند.
رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: با راه اندازی دبیرستان های هسته ای تلاش می شود تا نسلی مومن، خدا ترس، خادم ملت، متعهد و عالم تربیت شود.
وی بیان داشت: مدرسه انرژی اتمی در تهران از نظر جمعیت محدود است، اما از نظر جوایز و حضور در مجامع بین المللی سهم ما 25 درصد است، این مدارس بر اساس کیفیت بنا شده و به دین، ایمان و علم فرزندان کشور رسیدگی می کند.
معاون رئیس جمهور گفت: در تهران تاکنون برای دختران و بانوان این گونه مدارس را نداشتیم، لذا مصمم هستیم با توسعه مدارس انرژی هسته ای، در تهران زمینه تحصیل دختران را هم فراهم کنیم تا انسان هایی عالم تربیت شوند.
صالحی یادآور شد: در مشهد که پایتخت معنوی کشور است، در جوار امام رضا(ع) مدرسه زیبایی را بنا نهاده ایم که امسال دانش آموز خواهد گرفت که با معماری بسیار زیبایی در بهترین نقطه مشهد ساخته شده است.
وی متذکر شد: مهم این است با کیفیت درست بتوانیم به نسل جدید آموزش دهیم و در نهایت هدف ما ترویج و آموزش خدا ترسی و خداباوری و عالم بودن در میان دانش آموزان است.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا نسلی را تربیت کنیم تا یک بال سالم علم و یک بال سالم معرفت داشته باشند و مثل شهیدان شهریاری، علی محمدی، رضایی نژاد و احمدی روشن، اوج بگیریند و کشور را به تعالی برسانند.

کلید واژه ها

دانش آموز

مدرسه

تهران

مشهد

مهندسی هسته ای

منبع

فارس

نویسنده:

هادی سلیمانی راد

مدارس-هسته-ای-ویژه-دختران-در-تهران-ایجاد-می-شود
پست قبلی

حکمت های امام علی ( ع ) از حکمت 176 تا 180

پست بعدی

ویژگی‌های دانش‌‌آموزان دارای استعداد برتر

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.