نصب اعلامیه ی اهداف - تدریس موفق - قسمت دوم

تعیین اهداف درسی اولین قدم برای تدریس موثر به دانش آموزان است. 

وقتی اهداف درسی شما تعیین شد، آن ها را در مکانی قابل مشاهده برای دانش آموزان و همچنین مدیران مدارس و دیگران به صورت اعلامیه نصب کنید تا همه از برنامه های شما اطلاع یابند. بهتر است این مکان در طول ترم ثابت باشد تا توجه افراد به خود جلب کند. 
آگاهی دانش آموزان از اعلامیه اهداف اهمیت بیشتری دارد چون آنها باید بدانند قرار است چه کاری انجام دهند و در چه موضوعاتی تحصیل کنند. اطلاع از این اهداف به آنها کمک می کند در رسیدن به این اهداف انگیزه و تلاش بیشتری داشته باشند.
حتی این اهداف در مباحث کلاس نیز می تواند به مشورت گذاشته شود. مشارکت دادن دانش آموزان در مباحث مربوط به این اهداف و نظرسنجی از آنها موجب می شود دانش آموزان هرچه بیشتر اهمیت آنها را درک کنند. شما حتی می توانید اهداف را زیر سوال ببرید تا دانش آموزان به فکر کردن درباره شان ترغیب شوند و بتوانند بین اهداف کلاسی و آنچه یادگرفته اند ارتباط برقرار کنند.
در مورد بازرسان و ناظران نیز این اعلامیه ی اهداف در بازخورد گرفتن از دانش آموزان مفید است. در این شرایط،  بازرسان از همان ابتدا اطلاع پیدا می کنند که کلاس شما روی چه موضوعات و اهداف تحصیلی کار کرده است و ممکن است از سوالات حاشیه ای پرهیز کنند. در این صورت به طور حتم ارزیابی بازرسان از دانش آموزان نیز هدفمند و در راستای دروس تدریس شده صورت خواهد گرفت و توصیه هایی که به شما خواهند کرد توصیه هایی موثر و کمک کننده خواهد بود. چرا که دیگر تنها روش تدریس شما را ارزیابی نخواهند کرد و توصیه هایشان بر مبنای تاثیر کار شما در دستیابی به اهداف خواهد بود.

کلید واژه ها

معلم

دانش آموز

مدرسه

تدریس موفق

خلاقیت

موفقیت

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

چند توصیه کاربردی به معلمان و والدین

پست بعدی

قسم خوردن های بدون ضرورت؛ نشانه هایی از آخر الزمان

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.