تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی دی ماه

عبدالرسول عمادی در گفت وگو با ایسنا، درباره زمان اجرای طرح تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی، اظهار کرد: قرار بود این طرح برای امتحانات شهریور ماه اجرا شود اما مقدمات اجرای تصحیح الکترونیکی اوراق فراهم نشد. 

 وی افزود: در حال تمهید مقدمات هستیم تا اوراق امتحانی دی ماه به صورت الکترونیکی تصحیح شوند.
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه رورال کار چگونه است و ایا دانش آموزان هم باید از طریق سیستم های کامپیوتری امتحان دهند گفت: فعلا در مرحله اول تصحیح اوراق،  به شیوه الکترونیکی انجام می شود و دانش آموزان الکترونیک امتحان نمی دهند.
عمادی ادامه داد: روال کار اینگونه است که دانش آموزان به صورت تشریحی به روال همیشه امتحان می دهند و برگه های امتحانی آنها اسکن می شود و در اختیار مصحح قرار می گیرد و مصحح روی برگه اسکن شده نمره می دهد.  دو مصحح جداگانه این کار را انجام می دهند و اگر اختلافی وجود داشت سیستم برگه را به مصحح سوم ارجاع می دهد. همه فرآیند توسط خودمان کنترل می شود و میزان خطاها کاهش می یابد.
رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا تصمیم تازه ای درباره افزایش سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال آتی اتخاذ نشده است گفت: فعلا خبری نیست و سهم سوابق تحصیلی در کنکور همانند گذشته بوده و اتفاق خاصی نیفتاده است. امسال سوابق تحصیلی تاثیر مثبت 30 درصدی در رتبه نهایی کنکور سراسری داشت.

کلید واژه ها

تحصیلی

دانش آموز

آموزش پرورش

کنکور

منبع

ایسنا

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

9 ترفند برای اینکه هر روز موهایتان را نشویید

پست بعدی

فرهنگنامه کودکان و نوجوانان ایران

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.