برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در سوم آبان ماه

علی رمضانی، سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضای آموزشی در نشست خبری درباره ی شورای دانش آموزی اظهار کرد: شورای دانش آموزان به عنوان ارکان مدرسه است . تاثیرگذاری این شورا به اندازه تاثیرگذاری معلمان و مدیران در مدارس است.

وی افزود: سوم آبان ماه انتخابات شورای دانش آموزی، آغاز می شود و از میان ۹ میلیون دانش آموز، ۶۵۰ هزار دانش آموز انتخاب می شوند. 
رمضانی گفت: باید مدیران و معلم ها به شورای دانش آموزی اجازه دهند تا نقش های زیادی را بپذیرند.
وی با بیان اینکه پایه اول و دوم ابتدایی نمی تواند در این انتخابات شرکت کنند، بیان کرد: اما می توانند در تبلیغات  شرکت کنند.
سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تعداد ۹۵ هزار واحد آموزشی در برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی نقش دارند.
وی ادامه داد: در دوره ابتدایی، مدارس ۱۰۰ نفر به بالاتر ، ۵ نفر انتخاب و ۲ نفر علی البدل، مدارس ۱۰۱ نفر به بالاتر تا ۱۵۰ نفر ۷ نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل، مدارس ۱۵۰ دانش آموز بالاتر ۹ نفر اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شوند.
رمضانی با اشاره به انتخابات مقطع دوره متوسطه گفت: مدارس تا ۲۵۰ دانش آموز، ۵ دانش آموز و ۲ نفر علی البدل، ۲۵۱ نفر تا ۳۵۰ نفر، ۷ نفر اصلی و ۲ نفر علی البدل، مدارس ۳۵۰  تا ۵۵۰ نفر، ۹ نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل و ۵۵۱ نفر بالاتر ۱۱ نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شوند.
وی در ادامه به روز ۱۳ آبان نیز اشاره کرد و گفت:یک راهمپیمایی گسترده در زمینه استکبار ستیزی نیز در این روز خواهیم داشت.

کلید واژه ها

دانش آموز

مدرسه

آموزش پرورش

معلم

منبع

مهر

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

آیا ماه صفر نحس است؟

پست بعدی

دو گوش شنوا نیازمندیم

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.