برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در سوم آبان ماه

علی رمضانی، سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضای آموزشی در نشست خبری درباره ی شورای دانش آموزی اظهار کرد: شورای دانش آموزان به عنوان ارکان مدرسه است . تاثیرگذاری این شورا به اندازه تاثیرگذاری معلمان و مدیران در مدارس است.

وی افزود: سوم آبان ماه انتخابات شورای دانش آموزی، آغاز می شود و از میان ۹ میلیون دانش آموز، ۶۵۰ هزار دانش آموز انتخاب می شوند. 
رمضانی گفت: باید مدیران و معلم ها به شورای دانش آموزی اجازه دهند تا نقش های زیادی را بپذیرند.
وی با بیان اینکه پایه اول و دوم ابتدایی نمی تواند در این انتخابات شرکت کنند، بیان کرد: اما می توانند در تبلیغات  شرکت کنند.
سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تعداد ۹۵ هزار واحد آموزشی در برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی نقش دارند.
وی ادامه داد: در دوره ابتدایی، مدارس ۱۰۰ نفر به بالاتر ، ۵ نفر انتخاب و ۲ نفر علی البدل، مدارس ۱۰۱ نفر به بالاتر تا ۱۵۰ نفر ۷ نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل، مدارس ۱۵۰ دانش آموز بالاتر ۹ نفر اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شوند.
رمضانی با اشاره به انتخابات مقطع دوره متوسطه گفت: مدارس تا ۲۵۰ دانش آموز، ۵ دانش آموز و ۲ نفر علی البدل، ۲۵۱ نفر تا ۳۵۰ نفر، ۷ نفر اصلی و ۲ نفر علی البدل، مدارس ۳۵۰  تا ۵۵۰ نفر، ۹ نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل و ۵۵۱ نفر بالاتر ۱۱ نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شوند.
وی در ادامه به روز ۱۳ آبان نیز اشاره کرد و گفت:یک راهمپیمایی گسترده در زمینه استکبار ستیزی نیز در این روز خواهیم داشت.

کلید واژه ها

دانش آموز

مدرسه

آموزش پرورش

معلم

منبع

مهر

پست قبلی

آیا ماه صفر نحس است؟

پست بعدی

دو گوش شنوا نیازمندیم

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.