تا به حال چیزی درباره “دایره راحتی” شنیدید؟

دایره‌ی راحتی (Comfort Zone ) به هر کاری گفته میشه که یه روتین قدیمی داشته باشه و موقع انجام دادنش آرامش داشته باشید.

 از طرف دیگه، بیرون اومدن از دایره راحتی یعنی بالا رفتن سطح اضطراب موقع انجام کاری. شاید با خودتون فکر کنید بالا رفتن سطح اضطراب نمیتونه خوب باشه. تحقیقات نشون میده که بالا رفتن اضطراب به میزان کم میتونه باعث موفقیت و پیشرفت خیلی سریع در جنبه های مختلف زندگی باشه.مقدار اندکی اضطراب و تردید، زمانی مفید است که با احساس موفقیت همراه شود.
موقع خوابیدن، غذا پختن، تلویزیون تماشا کردن و همه ی کارهای روتین دیگه، هیچوقت احساس ناراحتی ندارید، چون هیچ چیز نا آشنا نیست و از وقتی که به یاد دارید این کارها رو در زندگی تکرار کردین.
دایره راحتی

اگه قرار بود هیچوقت کسی از دایره راحتی اش بیرون نیاد، دنیا هیچ پیشرفتی نمی کرد. قاره های جدید دنیا کشف نمی شدند وآدم ها هنوز به شیوه ی غارنشینی زندگی می کردند. اهمیت بیرون اومدن از دایره راحتی زندگیتون بخاطر اینه که باعث میشه دریچه های جدیدی به روی زندگیتون باز بشه. دریچه هایی که هیچوقت و هیچوقت موقع تماشای تلویزیون یا چرت بعد از ظهری در خونه نصیبتون نمیشه.
دایره راحتی

در کل خروج از وضعیت راحتی مطلقا یک اتفاق خوب یا بد نیست و می‌تواند نتایج مثبت و منفی داشته باشد. نوع نگرش به این کار بسته به نوع شخصیت افراد و اولویت‌های‌شان در زندگی متفاوت است.
به زندگی به چشم یک فرصت یک باره نگاه کنید. اگه هنوزهم کارهایی هست که انجام دادنشون تپش قلبتون رو بالا میبره، باید خوشحال باشید و فرصت هاتون رو از دست ندید. بیرون از دایره راحتی، جایی هست که همه ی چیزهای خارق العاده اتفاق میفته .

کلید واژه ها

موفقیت

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

آموزش ویدئویی فتوشاپ فصل پنجم

پست بعدی

تشویق های کلامی و کاهش هوش و افزایش اضطراب!!

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.