راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی دوم

این روش نه تنها به دانش آموزان کمک می کند که تمرکز آن ها زیاد شود. به ترین مهارتی است که می تواند سرعت نوشتن و خوندن و نقاشی را برای آینده دانش آموز زیادتر کند و بسیار مفید و ارزشمند می باشد.

معمولاً دانش آموزانی هستند که نمرات بالا می‌گیرند ولی به دلیل سرعت کم، در رقابت‌های بزرگ موفق نمی‌شوند. این روش سرعت آنها را افزایش می‌دهد و در هر سطح تحصیلی می‌توان از این شیوه استفاده کرد. یک دفتر ۴۰برگ و یک مداد یا خودکار انتخاب کنید و با ساعت وقت بگیرید و از فرزند خود بخواهید صفحه اول دفتر را باز کند. ۱و۲و۳و… با گرفتن وقت شروع کنید، خط کش را بدون هیچ دقتی روی صفحه بگذارد و تند تند شروع کند به خط‌کشی، تا تمام صفحه، زمان صرف شده برای خط‌کشی را بنویسید. تمرین امروز تمام شد.
در روز بعد صفحه دیگر دفتر را آماده کنید مراقب باشید پشت صفحه خط‌کشی شده دیروز نباشد و باز هم ۱و۲و۳ گرفتن حتی ثانیه‌ها و ساعت، شرو ع به خط‌کشی نماید تا تمام صفحه خط کشی شود. در پایان صفحه زمان صرف شده را بنویسید.
این عمل را ۲۰ روز متوالی انجام دهید. اگر روز اول ۱۵ دقیقه زمان برده باشد و روز آخر این زمان کم شده و این این نشان دهنده افزایش دقت و تمرکز می‌باشد.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

موفقیت

خلاقیت

دانش آموز

معلم

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

20 فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای

پست بعدی

سیزده رجب میلاد حضرت علی علیه السلام و روز پدر مبارک

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.