راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی بیست و پنجم

در این روش می خواهیم به حافظه کمک کنیم که بتواند چیزهای ریز و تغییرات کوچک را ببیند و درک کند. این روش هم به دقت و هم تمرکز و هم به هوشمندی نیازمند است. معمولا از این روش بیشتر در تست های هوش استفاده می شود.

حالا شما برای فرزندتان دو نقاشی شبیه به هم بکشید حتی می توانید در مراحل اولیه از دو عدد گل واقعی شروع کنید و سپس در یکی از گل ها فقط یک تغییر ایجاد کنید و بعد دوباره گل را به او نشان دهید ببینید آیا می تواند تفاوت بین دو شکل را سریع تشخیص دهد. در این روش باید از یک زمان بندی مشخص استفاده شود مثلا 30 ثانیه. چون در دقت و خلاقیت ، زمان و سرعت نقش عمده ای دارد. سپس در نقاشی گل و یا شکل دیگر دو تغییر ایجاد کنید و البته باید این کار را قبل از اینکه فرزندتان از مدرسه بیاید زمانی که وقت کافی دارید انجام دهید که میازی نباشد جلوی خود او و با عجله بخواهید این کار را انجام دهید. یادتان باشد نقاشی را نباید عوض کنید ولی هر روز یک تغییر ایجاد کنید تا روز دهم که ده تغییر ایجاد شده است.

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی بیست و پنجم

تغییراتی که ایجاد می کنید بعد از روزهای اول و دوم باید از ظرافت و دقت بالایی برخوردار باشد و فقط چند تایی از آن ها آسان باشد . کافی است تا انگیزه تشخیص در فرد زیاد شود. در روز اول یک صد امتیازی به او بدهید ولی اگر در روز آخر به هر موردی که پاسخ دهد 10 امتیاز بدهید و در نهایت اگر فرزند شما بتواند به 7 مورد تغییر اشاره کند بسیار خوب است ولی اگر نتوانست باید خود شما داخل بازی و تمرین شوید، یعنی حالا او تغییراتی در شکل ایجاد می کند تا شما پیدا کنید. این شیوه باعث می شود فرزند شما در عین مربی بودن احساس ارزش دقت و تمرکز داشتن را بدون این که خودش مورد آزمون قرار گیرد درک کند.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

دانش آموز

خانواده

تحصیلی

نقاشی

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

راهکارهای کنترل لذت خوردن

پست بعدی

ثبت نام بیش از 380 هزار دانش آموز افغان در مدارس كشور تا امروز

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.