راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی بیست و ششم

در این روش نه تنها می خواهیم به تمرکز برسیم علاوه بر آن می خواهیم شخص از تمام فکر و حتی جسم خود استفاه کند تا یک کار خوب و درست انجام دهد. 

در این روش یک مسیری را در منزل مشخص و انتخاب کنید. مثلا یک دور زدن توی اتاق بزرگ منزلتان.
حالا باید از فرزندتان بخواهید دست هایش را کاملا دراز کند طوری که کف دستها رو به زمین باشد. اکنون لیوان آب پشت دست هایش بگذارید تا مسیر دور اتاق را طی کند. ابتدا می تواند آرام آرام حرکت کند تا یک دور بزند. البته می توانید از یک لیوان خالی هنگام آزمایش استفاه کتید که آب روی فرش ریخته نشود. وقت بگیرید روز اول یک دور چقدر زمان می برد بعد روز دوم از او بخواهید دو دور اتاق را طی کند و روز شوم دور اتاق ... و زمان چه نسبتی دارد !

راهکارهای عملی تمرکز حواس

یعنی اگر روز اول یک دور اتاق را در یک دقیقه طی کرده است، حالا در 3 دور اتاق زدن مثلا به 3 دقیقه به 2 دقیقه کاهش پیدا کند خوب است. آنقدر این تمرین را انجام دهید که در نوبت دهم 10 دور بزند ولی زمان باید خیلی کاهش پیدا کند مثلا اگر روز اول یک دور در یک دقیقه بود حالا ده دور را در 3 دقیقه طی کند. این تمرین اگر زیاد تکرار شود مهارت او روز به روز بیشتر و به تمرکز و دقت ش اضافه خواهد شد و می تواند کارهای بزرگتری را نیز انجام دهد مثلا حالا لیوان آب را روی سر بگذارد و سریع راه برود.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

خانواده

کودک

نوجوان

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

جلوگیری از بیماری های مدرسه ای

پست بعدی

چرا از هم اکنون آغاز نکنید ؟!

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.