راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی ششم

یک صفحه کاغذ بی خط و یک مداد آماده کنید و از فرزند خود بخواهید دایره هایی به شعاع یک سانتیمتر ، ردیف از بالا باشد در ده ستون رسم کند. 

زمان و سرعت و صحیح کشیدن اندازه و در یک ستون و کشیدن در عرض و طول کاغذ بسیار مهم است. می توانید خودتان با کشیدن ده دایره در ستون اول کار را آماده کنید سپس از او بخواهید کار را شروع کند. تا ده ردیف و در هر ردیف ده دایره بکشید و زمان سپری شده را در پایان یادداشت کنید.
کشیدن دایره ها و این که چقدر با هم مساوی هستند و فاصله آنها در عرض و طول کاغذ چگونه است را هم یادداشت کنید و روز بعد دوباره این کار را تکرار کنید به طوری که یک دایره در هر دریف اضافه شود یعنی 11 دایره رسم گردد یعنی یک ستون نیز اضافه می گردد روی هم می شود 11 ردیف می شود. ولی اندازه دایره باید از دایره های دیروز کمی کوچکتر باشد. پس تمرین شروع می شود و زمان اختصاص داده شده هم باید علیرغم این که یک دایره در هر ردیف و در اصل کلا یک ردیف هم اضافه شده به اندازه دیروز باشد.

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی ششم

این تمرین را می توانید ده روز ادامه هید تا هم دقت ، سرعت ، نظم ، رسم کردن ، در نظر گرفتن فواصل و از همه مهم تر توجه کردن و تمرکز را با تکرار آموزش ببیند و مهارت لازم را کسب نماید.
این روش بسیار مطلوبی برای ظریف کاری نیز می باشد. با این روش معلمین عزیز می توانند برای دانش آموزان در کلاس مسابقه ای ترتیب دهند و با رقابت سالم تمرکز و دقت در نوشتن و خواندن و رسم کردن دانش آموزان را محک بزنند.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

موفقیت

خلاقیت

دانش آموز

معلم

والدین

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

چگونه در فصل امتحانات آرامش خانه را حفظ کنیم؟

پست بعدی

اختلالات روحی و روانی در دانش آموزان

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.