راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی دهم

در این روش می خواهیم علاوه بر تمرکز – دقت ، سرعت را نیز افزایش دهیم و همین طور مهارت در راه رفتن همراه با تمرکز و دقت نیز آموزش داده می شود. وسایل مورد نیاز یک عدد قاشق و یک توپ پینگ پنگ می باشد.

در این روش فاصله حرکت حداقل باید 10 متر باشد. این تمرین را می توانید درون آپارتمان یا پارکینگ انجام دهید. ولی اگر منزل دارای متراژ کمتری هم باشد ایراد ندارد و می توانید تمرین را انجام دهید.
ابتدا فرزندتان را کاملا آماده کنید ، آموزش توان با دقت ، ابتدا قاشق را تمیز بشوئید و دسته قاشق با در دهان او بگذارید از او بخواهید که آن را محکم نگه دارد و سپس توپ پینگ پنگ را درون گودی قاشق قرار دهید سپس با شماره 1 و 2 و 3 حرکت کند و فاصله ده متری را برود و برگردد ، این عمل را باید ده بار انجام دهد. ببینید چند بار می تواند بدون اینکه توپ از توی قاشق رها شود کار را انجام دهد. بعد هر بار که توانست کار را انجام دهد 10 امتیاز به او بدهید و زمان سپری شده را برای هر بار تمرین یادداشت کنید و کل زمان ده بار را جمع و میانگین بگیرید.

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی دهم

روز اول باید ، دو باره از ده بار این کار را بی خطا انجام دهد. 
سپس در روز دوم از او بخواهید تمرین را 11 بار انجام دهد با توجه به این که میانگین زمانی تغییر نکند و همچنان کار را دنبال کنید تا روز دهم که حالا باید 20 بار تمرین را با همان فاصله زمانی روز اول بتواند توپ ها را به هدف برساند. اگر در روز آخر توانست 70 امتیاز بگیرد بسیار خوب و مطلوب است ولی اگر امتیازش زیر این 70 باشد باید تمرین را یک روز دیگر ادامه دهید. البته خودتان هم می تواندی در کنار فرزندتان این راهکار را ادامه دهید. 
معلمین عزیز هم می توانند یک مسابقه بسیار پرشور و هیجانی را بین همه دانش آموزان انجام داده و برنده مسابقه را انتخاب کنید. او می تواند الگوی بسیار خوبی برای مهارت ، آموزش – تمرکز – دقت و سرعت باشد.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

موفقیت

خلاقیت

دانش آموز

معلم

والدین

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

پاسخ به سوالات داوطلبان کنکور 96 توسط مشاور سازمان سنجش

پست بعدی

آموزش ویدئویی طراحی کاغذ کادو و طراحی پارچه در فتوشاپ

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.