چطور از اینترنت برای کودکان فضای امن بسازیم؟

اینترنت می تواند مکانی گسترده برای کودکان باشد تا بیاموزند، سرگرم شوند، با دوستان مدرسه ای گپ بزنند و با آسودگی خیال به مکاشفه بپردازند. 

اما درست همانند دنیای واقعی، وب هم می تواند برای کودکان خطرناک باشد. قبل از اینکه به کودکانتان اجازه دهید که بدون نظارت شما به اینترنت متصل شوند، یک سری از قوانین باید تعیین شوند.
برای جلوگیری از آسیب به کودکانتان، آنها را تشویق کنید تجارب اینترنتی خود را با شما سهیم شوند و همراه با کودکانتان از اینترنت لذت ببرید. به آنها بیاموزید تفاوت بین درست و غلط در اینترنت همانی است که در دنیای واقعی وجود دارد.
اگر فرزندانتان به اتاق های گفت وگو سر می زنند، از برنامه های پیام رسان فوری و بازی های ویدویی آنلاین استفاده می کنند، یا فعالیت های دیگری که به نامی برای مشخص کردن خودشان نیاز است، انجام می دهند، به آنها در انتخاب این نام کمک کنید و مطمئن شوید که این نام باعث افشاء اطلاعات شخصی در موردشان نمی شود.
بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، به فرزندانتان بیاموزید به غرایز خود اعتماد کنند. اگر در مورد چیزی احساس ناخوشایندی دارند، باید به شما درباره آن بگویند. همچنین به آنها تأکید کنید که آدرس، شماره تلفن یا سایر اطلاعات شخصی شامل جایی که به مدرسه می روند یا جایی که دوست دارند بازی کنند را در فضای مجازی ارسال نکنند.
به کودکان بیاموزید که چگونه به دیگر استفاده کنندگان از اینترنت، احترام بگذارند. مطمئن شوید که آنها می دانند قواعد رفتار خوب فقط به دلیل اینکه پشت کامپیوتر هستند، تغییر نمی کند. همچنین به فرزندانتان تأکید کنید به دارایی های دیگر کاربران احترام بگذارند. برایشان توضیح دهید کپی های غیرقانونی از کارهای دیگران -مانند موسیقی، بازی های تصویری و سایر برنامه ها- مانند دزدیدن آنها از یک فروشگاه است.
به کودکانتان بگویید هرگز نباید دوستان اینترنتی خود را شخصاً ملاقات کنند. توضیح دهید که دوستان اینترنتی ممکن است همانی که خودشان می گویند، نباشند. همچنین به آنها بیاموزید هرچه که می خوانند و می بینند، صحیح نیست. آنها را تشویق کنید که در مورد صحت مطالب اینترنت از شما سؤال کنند.

کلید واژه ها

کودک

نوجوان

اینترنت

وب سایت

والدین

روانشناسی

منبع

ایسنا

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

چطور-از-اینترنت-برای-کودکان-فضای-امن-بسازیم؟
پست قبلی

اختلالات رفتاری كودكان و نوجوانان

پست بعدی

ترسیم نقشه ای برای کلاس - تدریس موفق - قسمت چهارم

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.