راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی بیست و سوم

این روش نه تنها یک ورزش می باشد بلکه دقت – تمرکز و خلاقیت را نیز افزایش می دهد. 

در این روش یک حلقه پلاستیکی همانند حلقه ای که معمولا برای ورزش پنجه دست به کار برده می شود را و بعد میله ای را که روی یک پایه چوبی نصب است را تهیه کنید (همانند شکل زیر). در مرحله اول از نزدیک ترین فاصله مثلا یک متری بین فرد و میله ، حلقه پلاستیکی را در دست بگیرید و آرام آهسته با کمال خونسردی و آرامش و با تمام تمرکز آن را به سوی میله پرتاب کنید که میله داخل حلقه قرار گیرد.

راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی بیست و سوم

 

فاصله ی یک متری را 10 بار تمرین و انجام دهید. روز دوم فاصله را به 1.5 متر برسانید و 10 بار آزمایش کنید و روز سوم فاصله را به دو متر و باز 10 بار این کار را انجام دهید. به ترتیب آنقدر این آزمایش را انجام دهید که فرد بتواند به راحتی حلقه را پرت کند و میله در داخل آن قرار گیرد. تا برسید به جایی که در نهایت فاصله شما و میله چهار متر گردد. اگر شخص در چهارمتری هم مثل فاصله یک متری بتواند مهارت پرتاب حلقه و میله به درستی انجام دهد بسیار عالی است و توانسته است کار خوب و عالی انجام دهد.
حالا اگر بتواند به جای این که ده بار یک حلقه را پرتاب کند ، ده حلقه بگیرد و پشت سر هم سریع آن ها را پرتاب کند آزمایش را درست انجام دهد ، این دیگر فوق العاده است.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

موفقیت

ورزش

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

اسرار موفقیت شما

پست بعدی

یادگیری به سبک بیل گیتس

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.