راهکارهای عملی تمرکز حواس - راهکار عملی بیست و هشتم

در این روش می خواهیم ذهن شما را قوی کنیم تا با استفاده از ذهن خود کار بسیار عجیبی انجام دهید و در ضمن به تمرکز خودتان کمک کنید. اما پیش از آن باید بدانید این روش را باید به طور مداوم و طولانی مدت انجام دهید.

برای این کار یک تصویر سیاه و سفدی از شخصی یا موجودی انتخاب کنید و روی دیوار نصب کنید. دیوار باید کاملا سفید باشد حالا به مدت نیم دقیقه به تصویر نگاه کنید. حالا تصویر را بردارید بدون اینکه هیچ تغییری در مسیر نگاه کردن و فاصله تان ایجاد شود باید اثر تصویر روی دیوار باشد حس کنید یعنی باید آن تصویر را از ذهن خود پاک نکرده باشید یعنی باید به صورت شفاف هنوز آن را ببینید.

نصب عکس روی دیوار

این کار را تا زمانی ادامه دهید که بعد از برداشتن تصویر بتوانید سایه تصویر را کاملا شفاف و سالم روی دیوار ببینید (فرض کنید اکنون فرزندتان کاملا آرام و بدون حرکت نشسته است ناظر شماست).
در این روش می توانید از رنگ های متفاوت هم استفاده کنید و ببنید کدامیک از رنگ ها اثرات بسیار بیشتری بعد از برداشتن تصویر آنها روی دیوار در ذهن به جا می گذارند. این روش تقویت ذهنی، دقت ، تمرکز ، آرامش ، دقت چشم را به همراه دارد. اگر خود تصویر را با قیچی جدا کنید و روی دیوار نصب کنید، تصویر روی دیوار واضح تر و بهتر در ذهن مجسم می شود.

کلید واژه ها

تمرکز و دقت

روانشناسی

خانواده

کودک

نویسنده:

مهدیه فرح آبادی

پست قبلی

معرفی اپلیکیشن English Grammar Test

پست بعدی

نوشتن برای تعمیق یادگیری - تدریس موفق - قسمت دهم

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.